Якщо ви вирішили десь побувати, ви обов'язково зробите знімки найдивовижніших пам'яток. Цікаві скульптури, які вам зустрінуться, підходять для цього якнайкраще.

Вони ніби притягують до себе погляди іоб'єктиви. Створені в різні часи, з різних матеріалів і несхожі по стилю, вони об'єднані одним - ці вуличні скульптури роблять місто унікальним, привабливим і незабутнім.

1. «Розкриття», Пейдж Бредлі, Нью-Йорк, США

«Розкриття»

«... До тих пір, поки ми не розсунемо навколишні насстіни, ми ніколи не зрозуміємо, наскільки ми дійсно сильні. »Так американська художниця Пейдж Бредлі пояснює сенс своєї бронзової скульптури, яка принесла їй популярність.

2. «Танцююча з кульбабою», Робін Уайт, Стаффордшир, Великобританія

«Та, що танцює з кульбабою»

Якщо вас приваблює чарівний світ фей, вамнапевно сподобаються роботи британця Робіна Уайта, який створив цілу серію подібних паркових скульптур. Кожна фея має сталевий каркас, пов'язаний шаром металевих «москалів», який в свою чергу покритий "шкірою" з тонкого дроту.

3. «Алегорія Апеннін», Джованні Джамболонья, Тоскана, Італія

«Алегорія Апеннін»

Неподалік від Флоренції, в парку покинутійвілли Пратолино, що належала колись знаменитому клану Медічі, збереглася кам'яна десятиметрова скульптура XVI століття роботи відомого в ті часи скульптора Джованні Джамболонья. Скульптура являє собою бога Апеннін, притискає рукою голову монстра, з рота якого б'є фонтан.

4. «Любов», Олександр Мілов

"Кохання"

Цю скульптуру одесита Олександра Мілова можнабуло побачити лише на американському фестивалі Burning Man в пустелі Блек-Рок в минулому році. Робота підкорила серця багатьох відвідувачів фестивалю і знайшла своїх шанувальників в інтернеті завдяки своїй пронизливої ​​відвертості. На жаль, поки для цього об'ємного арт-об'єкта (довжиною 17,5 м, шириною 5,5 і висотою 7,5) місця ніде не знайшлося.

5. «Сила природи», Лоренцо Кінн

"Сила природи"

Можливо, стародавні мали рацію, коли створювалискульптури на честь богів, щоб приборкати їх гнів. Ця думка надихнула італійського художника Лоренцо Кінна на створення серії скульптор, встановлених в різних містах по всьому світу. 2,5-метрова жіноча фігура символізує матір-природу, шалено розкручує земну кулю. Вражений наслідками ураганів в Таїланді і США, художник створив алегорію, щоб показати, яким крихким є наш світ.

6. «Мустанги Лас-Колінас», Роберт Глен, Ірвінг, Техас, США

«Мустанги Лас-Колінас»

Ця скульптурна композиція є найбільшоюкінної скульптурою в світі: 9 мустангів в масштабі 1 до 1,5 зображені біжать по воді, з-під копит б'ють фонтани, створюючи натуральний ефект бризок. Робота символізує стрімкість, лідерство і свободу, притаманну як самим тваринам, що мешкали в Техасі, так і самому штату за часів його освоєння.

7. «Чорне привид», С.Юркус і С. Плотніковас, Клайпеда, Литва

«Чорне привид»

Моторошнувата бронзова скульптура нагадує простаровинною легендою, згідно з якою охоронець обложеного замку несподівано зустрів привид, який попередив його про те, що в фортеці може не вистачити запасів, після чого безслідно зник.

8. «Турботлива рука», Гларус, Швейцарія

«Турботлива рука»

Ця незвичайна скульптура може бути символом турботи про екологію.

9. «Свобода», Зенос Фрудакіс, Філадельфія, Пенсільванія, США

«Свобода»

«Ця скульптура уособлює прагнення до свободи через творчість,» - так пояснює сенс своєї бронзової композиції її автор американець Зенос Фрудакіс.

10. Міхай Емінеску, Онешті, Румунія

Міхай Емінеску

Незвичайна скульптура з двох металевих дерев, гілки яких утворюють обличчя молдавсько-румунського поета-декадент XIX століття Міхая Емінеску.

11. «Людина дощу», Жан Мішель Фолон, Флоренція, Італія

"Людина дощу"

Скульптура бельгійського художника Жана Мішеля Фолона знаходиться в італійській Флоренції.

12. «Сходи до неба», Девід МакКрекен, Бонді, Австралія

"Драбина в небо"

Скульптура Девіда МакКрекен - це ілюзія нескінченності, що викликає в пам'яті асоціацію з культовою композицією Led Zeppelin.

13. «А ось і я!», Ерве-Лорант Ервін

"А ось і я!"

Полістироловий гігант, що вилазить з-під газону,як з-під ковдри, був представлений в 2014 на щорічній міжнародній виставці сучасного мистецтва в Будапешті. Значення скульптури, створеної угорським художником Ерве-Лорант Ервіном, можна визначити, як прагнення до свободи, знань і динамічному розвитку. Після оглушливого успіху в Будапешті скульптура вирушила в німецький Ульм лякати нічого не підозрюють туристів.

14. «Метаморфози», Джейсон Декерс Тейлор, Гренада

«Метаморфози»

26 дитячих фігур з цементу на чотириметровоїглибині є однією з найяскравіших композицій, встановлених в підводному парку скульптур Молінеро в Карибському морі. Скульптурна композиція важить 15 тонн, щоб протистояти сильним течіям і припливи. Кільце з дітей символізує життєвий цикл і відповідальність людства за стан навколишнього середовища перед майбутніми поколіннями.

15. «Дощ», Назар Білик, Київ, Україна

«Дощ»

Двометрова бронзова фігура з величезною скляною краплею на обличчі символізує єднання людини з природою. Робота встановлена ​​на Пейзажній алеї в Києві як частина парку сучасної скульптури.

16. «Сівач», Морфана, Каунас, Литва

«Сівач»

Ця скульптура відноситься до тіньових, вона «оживає» тільки вночі, коли знаходять сенс зірки, нанесені на стіну позаду фігури.

17. «потопаючого будівлю», Мельбурн, Австралія

«Потопаючого будівля»

Перед величним будівлею державної бібліотеки в Мельбурні, схоже, потонула інша бібліотека, кут фасаду якої ще видніється на поверхні.

18. «Бог війни», Цзінчжоу, Китай

"Бог війни"

48-метрова скульптура, покриття 4000 склеєних мідних пластин, підноситься на 10-метровому п'єдесталі і є символом справедливості.

19. «Бегемоти», Тайбей, Тайвань

«Бегемоти»

Фігури купаються бегемотів, зображених так, як вони зазвичай видно на поверхні води, встановлені в тайбейському зоопарку.

20. «Туфлі на набережній Дунаю», Гьюла Пауер, Будапешт, Угорщина

«Туфлі на набережній Дунаю»

Меморіал жертвам Голокосту заснований на реальнихподії: в 1944-1945 в Будапешті були знищені десятки тисяч євреїв. Жертв збирали на березі Дунаю, змушували роззуватися, а потім розстрілювали. Ідея меморіалу належить угорському режисеру Кену ТОДА, а реалізована скульптором Гьюла Пауер.

21. «Мандрівники», Бруно Каталано, Марсель, Франція

«Мандрівники»

Ціла серія з десяти подібних сюрреалістичних скульптур француза Бруно Каталано в вересня 2013 була встановлена ​​в Марселі.

22. «Пам'ятник невідомому перехожому», Ерці Калина, Вроцлав, Польща

«Пам'ятник невідомому перехожому»

Скульптурна композиція, що складається з 14 фігур, була встановлена ​​у Варшаві в 1977 і перенесена до Вроцлава в 2005.

23. «Бунтівник», Том Францен, Брюссель, Бельгія

«Бунтівник»

Бельгійський скульптор Том Францен присвятив свою гумористичну роботу жителям Моленбек - однієї з 19-ти і, мабуть, самої криміногенної комуні Брюсселя. Ставлення до поліцейських там відповідне.

24. «Океанський Атлант», Джейсон Декерс Тейлор, Нассау, Багамські острови

«Океанський Атлант»

Творець багатьох скульптур на дні океану, ДжейсонДекерс Тейлор є також автором найбільшої підводної скульптури, що зображає дівчинку, яка подібно давньогрецького Атланту тримає на плечах океан. Висота скульптури 5,5 м, вага - 60 т. За задумом автора, крім естетичного фігура має практичне значення, будучи штучним кораловим рифом.

25. «Нельсон Мандела», ПАР

«Нельсон Мандела»

Незвичайний пам'ятник борцю проти апартеїдувстановили в 2012 неподалік від того місця, де за 50 років до цього заарештували майбутнього президента ПАР. Скульптура складається з 50 хитромудро вирізаних лазером сталевих колон від 6,5 до 9,5 м заввишки. На відстані 35 м під строго певним кутом колони створюють характерний профіль Мандели.

26. «Люди біля річки», Женг Хуа Ченг, Сінгапур

«Люди біля річки»

Серія скульптур сінгапурського художника Женг ХуаЧенга, в яку входить і ця композиція з п'яти купаються хлопчиків, відсилає глядача до тих часів, коли берега річки ще не були одягнені в камінь і сотні дітлахів, які живуть по сусідству, бігали купатися в річці.

27. «Келпі», Енді Скотт, Фолкерк, Шотландія, Великобританія

«Келпі»

Келпі - водяний дух з шотландської міфології, що був в образі коня. 30-метрові кінські голови формують ворота в канал Форту і Клайда і символізують важливу роль коней в житті Шотландії.

28. «Ні насильству», Карл Фредерік Ройтерсвельд, Нью-Йорк, США

«Ні насильству»

Вражений вбивством Джона Леннона, шведськийхудожник Карл Фредерік Ройтерсвельд створив свій бронзовий револьвер з зав'язаним на вузол стволом, дуло якого направлено вгору, як символ відмови від насильства.

29. «висить людина», Девід Черній, Прага, Чехія

«Висить людина»

Скульптура зображує Зигмунда Фрейда і його боротьбу зі страхом смерті.

30. «Прилив», Джейсон Декерс Тейлор, Лондон, Великобританія

«Прилив»

Чотири кінних вершника на березі Темзи тозникають, то з'являються знову в залежності від припливу. Замість голів у коней нафтові насоси. Цим скульптор і захисник навколишнього середовища Джейсон Декерс Тейлор хоче привернути увагу громадськості до надмірної залежності людства від нафти.

31. «Вихідний», Маргеріт Деррікорт, Аделаїда, Австралія

«Вихідний»

Чотири бронзові свині в натуральну величину ів природних позах, кожна має своє власне ім'я: Олівер, Трюфель, Августа і Гораціо. Ця забавна скульптурна композиція - улюблене місце дітей, які приходять сюди зі своїми батьками у вихідні і з задоволенням катаються на гладких спинках свинок.

32. «Перегін худоби», Роберт Саммерз і Глен Роуз, Даллас, Техас, США

«Перегін худоби»

Найбільша в своєму роді бронзова скульптурнакомпозиція складається з 49 биків і трьох погоничів і встановлена ​​в одному з парків Далласа. Композиція вражає своїм розмахом: кожен бик висотою 1,8 м, стадо простує по пересіченій місцевості, на їх шляху трапляються дрібні річки, деякі тварини йдуть повільно, інші біжать - художником вдалося реалістично передати перегін худоби, що мав місце в Техасі в XIX в.

33. «Металморфоза», Девід Черній, Шарлотт, Північна Кароліна, США

«Металморфоза»

Своєю першою інсталяції в Штатах автор «висятьлюдини »чех Девід Черній вирішив вразити американців - і йому це вдалося! Його восьмиметрова голова з нержавіючої сталі складається з паралельних секцій, з місця, де повинен бути рот, б'є фонтан. Голова періодично повертається навколо своєї осі, причому починає рух як зазвичай, а потім «розпадається» на пласти: одні секції продовжують обертатися, а інші «запізнюються». Однак, обернувшись навколо, всі частини збираються разом, утворюючи первинну скульптуру. Назва інсталяції, очевидно, як і сама голова, зібрано з секцій: «метал + метаморфоза».

34. «Невідомий бюрократ», Магнус Томассон, Рейк'явік, Ісландія

«Невідомий бюрократ»

Сатиричний пам'ятник чиновнику яскраво виражає наше ставлення до чиновників, однаковим в усьому світі і тому безликим.

35. «Хедінгтонская акула», Джон Баклі, Оксфорд, Великобританія

«Хедінгтонская акула»

Встановлена ​​в 1986, в 41-ту річницю трагедіїХіросіми і Нагасакі, акула уособлює атомну бомбу, скинуту на японські міста, і викликає почуття безсилого гніву і відчаю перед ядерною катастрофою.

36. «Спостерігач», Віктор Хулік, Братислава, Словаччина

«Спостерігач»

Гумористичну скульптуру людини, висунувши з каналізаційного люка, часто називають «Людина за роботою», хоча від роботи він, схоже, відволікся.

37. «Ігуани», Ханс Ван Хоувелінген, Амстердам, Нідерланди

«Ігуани»

В одному зі скверів Амстердама розташувалися незвичайні мешканці - 40 бронзових ігуан, що плазують в траві.

38. «Мати», Луїза Буржуа, Лондон, Великобританія

"Матір"

Як це не здасться дивним, але найбільшу всвіті скульптуру павука 88-річна Луїза Буржуа присвятила своїй матері, яка померла, коли художниці був 21 рік. Десятиметрова паучиха з мармуровими яйцями в мішку - не єдине подібне творіння Буржуа. Схожі скульптури можна знайти в різних містах по всьому світу.