Каньйони або, як люблять називати їх європейці,ущелини стануть прекрасним місцем для пригод і неймовірних прогулянок. А ми в нашій статті пропонуємо познайомитися з найвідомішими і мальовничими каньйонами світу.

Багато з нас, напевно, хотіли б побувати вмісцях, де вкрай рідко ступає нога людини, а природа залишається недоторканою. До таких місць можна віднести загадкові і красиві каньйони, які отримали свої неповторні обриси завдяки природним стихіям і «різьбленим» здібностям річок, що протікають по цій місцевості мільйони років тому.

1. Каньйон Антилопи

Каньйон Антілопи1

Каньйон Антілопи2

Каньйон Антілопи3

Каньйон Антілопи4

Каньйон Антилопи знаходиться на південному заході США, ащоб туди потрапити і побачити всю красу цього природного феномену, доведеться заплатити за екскурсію і провідника, але ці витрати того варті. Потрапивши в цей каньйон, перед вами відкриється краса місцевих тунелів з вогненно-рудого пісковика, які згинаються, як ніби в танці, граючи з променями сонячного світла. Такі приголомшливі обриси стіни каньйону отримали завдяки впливу вітрів і періодичних повеней після зливових дощів.

2. Чаринський каньйон

Чаринскій каньон1

Чаринскій каньон2

Чаринскій каньон3

Чаринскій каньон4

У Казахстані є прекрасний каньйон в Чаринскомнаціональному парку, який знаходиться не далеко від кордону з Китаєм. Тут найпрекрасніші і зачаровують пейзажі в усьому краї, а мандрівники зможуть знайти собі навіть екстремальні розваги, такі як: рафтинг, каньонінг або похід по цікавих місцях. Тут є чарівна Долина Замків, яка отримала свою назву через групи скелястих гір, петляють по дну каньйону.

3. Каньйон річки Блайд

Каньйон річки Блайд1

Каньйон річки Блайд2

Каньйон річки Блайд3

Каньйон річки Блайд4

Каньйон річки Блайд знаходиться в Південній Африці, і вінвважається одним з найбільших в світі, а в списку найбільших каньйонів світу він посідає третє місце. Цей каньйон довжиною в 26 км легкодоступний і захоплює туристів своїми пишними пагорбами, насиченою субтропічній зеленню, а тваринний світ тут просто приголомшливий і різноманітний.

4. Каньйон Колка

Каньйон Колка1

Каньйон Колка2

Каньйон Колка3

Каньйон Колка4

Долина Колка разом з однойменною каньйоном булидовгий час самої невивченою місцевістю в Перу. Ця долина обростала легендами, її називали Потерянной долиною Інків, Долиною вогню або чудес, але на сьогоднішній день про ці місця відоме у всьому світі. Каньйон Колка, хоч і не має таких вертикальних схилів, як у інших, але при цьому його глибина більше 4 км, що дозволило увійти цьому каньйону в рейтинг найглибших ущелин. Також тут стане незабутньою зустріч з величною птахом Андский кондор, який гордо ширяє над ущелиною. А прямо на популярних туристичних стежках можна зустріти місцевих жителів, які продають сувеніри і національний одяг.

5. Мідний каньйон

мідний каньон1

мідний каньон2

мідний каньон3

мідний каньон4

Неможливо не відзначити величезний мексиканськиймідний каньйон, до складу якого входять шість окремих ущелин. Ці каньйони з'явилися завдяки тому, що в цих місцях протікали шість річок. Тут дуже багато цікавих і гарних місць для піших прогулянок і для любителів велосипедних подорожей або верхової їзди. У каньйоні місцеві жителі пропонують туристам придбати сувеніри та продукти харчування.

6. Каньйон дель Сумідеро

Каньйон дель Сумідеро1

Каньйон дель Сумідеро2

Каньйон дель Сумідеро3

Каньйон дель Сумідеро4

Ще один чудовий каньйон Мексики дельСумідеро. Цей каньйон вважається одним з найкрасивіших у світі і найпопулярніший серед туристів. Сумідеро навіть зображений на гербі штату Чьяпас і вважається його основною визначною пам'яткою. По дну ущелини протікає річка Гріхальва, що бере початок в Гватемалі, і проходить через два штати Мексики, впадаючи в Мексиканську затоку.

7. Каньйон Глен

Каньйон Глен1

Каньйон Глен2

Каньйон Глен3

Каньйон Глен4

Глен-каньйон - це національний парк США,розташувався між кордонами двох штатів Юта і Арізона, в якому розкинувся шикарний каньйон Глен. Раніше він був звичайним, не особливо примітним каньйоном, проте в середині XX століття там почали будувати греблю, яка утворила в цій місцевості химерне озеро Пауелл. Озеро ж стало залучати цікавих туристів, і з часом все більше людей стали приїжджати помилуватися на нього, завдяки цьому Глен-каньйон став знаменитий.

8. Каньйон Койот Баттс

Каньйон Койот Баттс1

Каньйон Койот Баттс2

Каньйон Койот Баттс3

Каньйон Койот Баттс4

Каньйон Койот Баттс також розташувався між штатамиЮта і Арізона в США, він став знаменитим завдяки своїм хвилеподібним формам стін. Вчені вважають, що на місці цього каньйону трохи менше 200 млн. Років назад були піщані дюни, які з часом скам'яніли. І всі ці мільйони років вітер, річки та інші природні впливу формували ущелині, а тепер ми можемо милуватися цією красою на власні очі.

9. Каньйон Брайс

Каньйон Брайс1

Каньйон Брайс2

Каньйон Брайс3

Каньйон Брайс4

Каньйон Брайс на південному заході штату Юта вважаютьсправжнім величезним амфітеатром, дивом природи і пам'яткою національного парку США. Від його величі і природної краси просто дух захоплює. Цей каньйон з'явився завдяки ерозії осадових порід річок і озер, а також впливів вітру, води і льоду.

10. Каньйон Калі-Гандаки

Каньйон Калі-Гандакі1

Каньйон Калі-Гандакі2

Каньйон Калі-Гандакі3

Каньйон Калі-Гандакі4

У Непалі є один з найбільших каньйонів наЗемлі, який має однойменну назву Калі-Гандаки з річкою, що протікає по його дну. Глибина каньйону від найвищих піків склала 6,8 км, тому він вважається найглибшим у світі. Його ландшафт дуже люблять фотографи всього світу.

11. Каньйон Хейлі Турзій

Каньйон Хейлі Турзі1

Каньйон Хейлі Турзі2

Каньйон Хейлі Турзі3

Каньйон Хейлі Турзій знаходиться в Румунії, його стрімкі і круті схили приваблюють екстремалів з усього світу. У цього каньйону дуже вузьке дно, що робить його схожим на інші.

12. Каньйон Ваймеа

Каньйон Ваймеа1

Каньйон Ваймеа2

Каньйон Ваймеа3

Каньйон Ваймеа4

Каньйон Ваймеа знаходиться на Гаваях і вважаєтьсянайбільшим в Тихому океані. Тут природа не зачеплена людиною, яка формувалася мільйони років, тому це ущелині так популярно серед туристів. Тут природа охороняється законом і лісниками, тому все збереглося в первозданному вигляді. Вважається, що цей каньйон виник під час рух земної кори, після чого його рельєф і ландшафт «вирізала і змінила» річка Ваймеа.

13. Каньйон Пало Дуро

Каньйон Пало Дуро1

Каньйон Пало Дуро2

Каньйон Пало Дуро3

Каньйон Пало Дуро4

Техаський каньйон Пало Дуро хоч і не можепохвалитися своєю глибиною, максимум 256 метрів, але зате він входить в ТОП найбільших за рахунок своєї протяжності і ширині (від 9,6 до 32 км в ширину і 193 км в довжину). Цей каньйон дуже фотогенічний завдяки тому, що його стіни складаються з різнокольорових порід, а пейзажі просто неперевершені.

14. Каньйон Ярлунг Цангпо

Каньйон Ярлунг Цангпо1

Каньйон Ярлунг Цангпо2

Каньйон Ярлунг Цангпо3

Каньйон Ярлунг Цангпо4

На Тибеті є унікальний каньйон Ярлунг Цангпо,розташований високо в Гімалаях, а з боку Північної Індії він нібито всією своєю міццю пручається потокам річки Брахмапутри, за що полюбився байдарочникам-екстрималам, але поки ще нікому не вдалося сплавитися по ньому від початку і до кінця .. Дістатися до каньйону вельми не просто, тому там до сих пір природа зберігається в первозданному вигляді. Каньйон Ярлунг Цангпо вважається найдовшим (протяжність 240 км) і практично найглибшим (глибина понад 6 км) на всій Землі.

15. Каньйон де Шеллі

Каньйон де Шеллі1

Каньйон де Шеллі2

Каньйон де Шеллі3

Каньйон де Шеллі4

Каньйон де Шеллі став на початку XX століттянаціональним пам'ятником США, до сьогоднішнього дня там збереглися руїни поселень індійців анасазі і навахо. Археологи знаходять тут артефакти 4 періодів індіанської культури, найстаріші з яких існували ще в 300 році до н.е. Примітно, що доступ в цей каньйон обмежений, туристи повинні перебувати там лише з екскурсоводом, зокрема, з племені навахо, винятком є ​​ділянка каньйону траса «Руїни Білого дому», вона відкрита для вільного відвідування.