Московський фотограф Христина Макєєва побувала в справжній казці - вона 3 дні провела на найглибшому озері нашої планети в зимовий час і зняла фантастичний фоторепортаж!

1. «Байкал вражає. Це найглибше і чисте озеро на Землі, - розповідає Христина. І коли ми планували цю поїздку, то навіть не припускали, що все буде так чудово, велично і казково ... »

Байкал вражає

2. «Байкал так захопив нас своєю красою, що всі три дня поїздки ми не могли спати ...»

захопив красою

3. «Тільки уявіть собі замерзле озеро завдовжки в 600 км і товщиною льоду в 1,5-2 м. Так по ньому запросто може проїхатися машина вагою в 15 тонн!»

довжина 600 км

4. «У кожній частині озера лід має свій візерунок, а все тому, що вода замерзає шар за шаром ...»

візерунки на льоду

5. «До речі, лід на озері Байкал - найпрозоріший в світі, і ви можете розглянути рибок, зелені камінчики і навіть рослини на дні!»

найпрозоріший лід

6.«Байкал в зимовий час так і манить до себе мандрівників. Вони пересуваються по замороженої гладі на санках, ковзанах і навіть велосипедах. Найекстремальніші проходять по кілька сотень км, розбивають на льоду намет і залишаються на ночівлю! »

вабить мандрівників

7. «Ви не повірите, але на деяких ділянках озера лід схожий на справжнє дзеркало, і ви зможете зняти на камеру навіть своє відображення ...»

відображення

8. «Це дивовижне місце. Дуже душевний і атмосферний! »

душевне місце

9. «Лід тріщить без угаву. Коли мороз міцнішає, він тріскається. А ви знали, що довжина таких тріщин може досягати до 10-30 км, а в ширину вони близько 2-3 метрів? »

тріск льоду

10. «Вражає, що тріск льоду по гучності і звучанням, швидше нагадує гуркіт грому або гарматні постріли. А ось завдяки цим тріщинах у риб завжди є кисень! »

гуркіт грому

11. «Лід на Байкалі до травня, але вже в квітні ви боїтеся ступити на нього ...»

лід до травня

12. «А якщо ви побачили в кризі багато замерзлих бульбашок, то знайте - це з дна на поверхню піднімається газ метан, що виділяється водоростями»

бульбашки

13.«Народна легенда розповідає, що у батька Байкалу було 336 річок синів і одна донька - Ангара. Всі «сини» впадали в Байкал, щоб поповнювати його запаси водою, а ось дочка закохалася в Єнісею, і стала відбирати воду у батька для коханого. У гніві батько Байкал кинув в дочку кам'яну брилу, але так і не потрапив в неї. З тих пір цю брилу-скелю називають Шаманським каменем і витоком річки Ангар! »

легенда

14. Але легенда, все-таки, переплітається з правдою: Ангара - єдина річка, що витікає з озера, всі інші в нього впадають!

і правда

15. Ну, хіба зимовий Байкал - це не найкрасивіше місце в світі?

хіба це не найкрасивіше місце