Якщо ви - любитель подорожувати по місцях з віковою історією, від яких віє архаїчністю, погляньте, які старовинні замки досі населені людьми і навіть примарами.

Сучасні хмарочоси і дизайнерські виставковіцентри поступово витісняють традиційну архітектуру з міст. На тлі їхньої популярності бажання жити у відокремленому замку здається екстравагантним. Проте, в кожному куточку Європи можна знайти старовинні будинки, що збереглися завдяки старанням люблячих власників. І нехай вони не настільки комфортабельні, як оснащені за останнім словом техніки пентхауси - у замків є своя чарівність.

1. Шато Плессі-Бурре, Франція

Шато Плессі-Бурре Франція

Зовнішній вигляд його настільки суворий, що замок швидшенагадує оборонну фортецю. Внутрішня його обробка вразить навіть найвибагливішого людини, яка звикла до розкішних оздобленням. Вона не піддавалася будь-яким модифікаціям: воістину унікальним шато робить абсолютна безпека первинного дизайну. Плессі-Бурре був побудований в 1472 році Жаном Бурре, які займали посаду міністра фінансів при королі Людовику XI. Хабарника Буре настільки боявся повстання жителів належних йому земель, що наказав захистити палац найширшим ровом у Франції. Підйомний міст, що робить можливим виїзд з нього, використовують за прямим призначенням досі.

Сучасні господарі не ховають належить їмпам'ятник історії ні від цікавих туристів, ні від кінорежисерів. У 2003 році Пенелопа Крус провела в замку кілька незабутніх тижнів, знімаючись в картині «Фанфан-тюльпан» разом з Венсаном Пересом. Сьогодні будь-яка людина може наслідувати її приклад, орендувавши одну з кімнат Плессі-Бурре як готельний номер. Для тих, хто вважає за краще готелі системи «п'ять зірок», передбачені безкоштовні і індивідуальні екскурсії з гідом тривалістю в кілька годин.

2. Резиденція королеви Великобританії в графстві Беркшир, Англія

Резиденція королеви Великобританії в графстві Беркшир Англія

Віндзорський замок - найбільший і відомийсеред вважаються досі житловими побратимів. Його пишність і масштабність лякають і вражають одночасно: на площі в 45 тисяч квадратних метрів розташований комплекс будівель від 1000 житлових приміщень. Вже 900 років Віндзор належить правлячій династії і всі її члени мають право модернізувати маєток на свій смак. Кожен новий монарх все розширював і розширював площа володінь, поки що прилягає ліс з листяних порід не став вважатися беркширськую парком. В кінці минулого століття резиденція королеви була екстрено реконструйована через великого пожежі.

Англійська королева сьогодні використовує Віндзоряк засіб ураження глав інших держав і інших іменитих гостей. Вона запрошує їх пожити в кімнатах, прикрашених оригіналами Рембрандта і Рубенса, старовинними свічниками і позолоченим ліпленням на стелі. Хто після цього зможе відмовити в політичній прохання царственої особі?

3. Замок Берклі, Англія

Замок Берклі Англія

Другий за густонаселених палац в Англії післяВіндзора. В кінці XII століття його купила прізвище Берклі, що знаходиться в титулі лордів. У 1327 році члени впливового сімейства мимоволі стали зверхниками в'язниці у власному будинку. Противники короля Едуарда II скинули його і помістили в Берклі, зажадавши від його власників зобов'язання запобігти будь-яку спробу до втечі. У той же рік від інших замків в окрузі маєток став відрізняти високий паркан замість звичного оку в ті часи рову з водою. За півроку в'язень двічі намагався покинути Берклі, після чого був страчений новим правителем.

Спадкоємці замку населяють всього 20% від йогоплощі: інша частина використовується в якості готелю і музею. Але основну статтю їхнього доходу становить кінематограф. Інтер'єри Берклі можна побачити в серіалах «Вовчий зал», «Замок в країні» і фільмі «Ще одна з роду Болейн».

4. Замок Единбурга, Шотландія

Замок Единбурга Шотландія

Побудований на затухшим вулкані палацпідноситься над рівнем моря на 120 метрів. Вчені з'ясували, що перші стіни з'явилися тут ще в залізному віці: їх збудували воїни, які планували напад на племена англів. Единбурзький замок протягом багатьох століть переходило з власності Англії в шотландську і навпаки. Десять років тому британське міністерство оборони остаточно відмовилося від нього. На жителів найбільшої туристичної пам'ятки Шотландії це рішення ніяк не вплинуло. З початку 20 століття в замку живе династія доглядачів, чиєю єдиною обов'язком залишається щогодинний постріл з гармати протягом світлового дня.

5. Замок Уорік, Англія

Замок Уорік Англія

Переважна більшість мешканців будинку єзірками телебачення і Youtube. Маєток, побудований ще 1068 року Вільгельмом Завойовником - регулярний учасник шоу з екстрасенсами, «мисливцями на привидів» і магами. Воно навіть потрапило в книгу «Будинку з привидами Великобританії і Ірландії». Будь-який бажаючий може знайти на відеохостингу зйомку камер внутрішнього спостереження з доказами їх існування.

Екстремальні коливання температури, світловіаномалії і таємничі шерехи влаштовує «Сіра Леді» і її помічники. Пенсіонерка, яка є спадкоємицею графа-власника Уорика, теж знайома з нею. Її фігура вже 100 років натикається на жителів палацу в його довгих коридорах і злякано сахається в сторону при вигляді дітей. Вона не вміє проходити крізь стіни, тому в Уоріку звикли до раптово відкривається дверей. Ті, хто бачив її зблизька, кажуть, що це привид старої жінки, одягнений в сіру сукню. «Сірої Леді» допомагає поет з графським титулом Фулк Гревилл, задушений в Водяний Вежі в 1628 році. Його крики, моторошні, лунають з Вежі кілька разів на тиждень. Крім цієї парочки, в Уоріку живе ще більше 10 невпізнаних привидів.

6. Скала Кашел, Ірландія

Скала Кашел Ірландія

У замку на скелі Кашел живе доглядач кладовища,стихійно виник у його стін. Група середньовічних будівель, побудованих в 12-15 століттях, є сусідами з каплицею Кормака - невеликий романської церквою, в якій зберігається саркофаг першого власника фортеці, в честь якого вона і названа. Під час несподіваного нападу ворога місцеві жителі спробували сховатися в церкві, але всі були жорстоко побиті. Поховали їх там же, а незабаром навколо могил нещасних жертв стали з'являтися нові поховання. За легендою, там теж живуть десятки духів.

7. Маєток Кронборг, Данія

Маєток Кронборг Данія

Побудований в 1420 році замок на околиціКопенгагена офіційно включений в список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. З метою запобігання від захоплення шведами його спроектували у вигляді складної системи лабіринтів і підземних ходів. У Кронборг живуть творчі особистості - режисери, актори, сценаристи. Щовесни вони створюють нове прочитання театральної постановки «Гамлета» Вільяма Шекспіра і представляють її глядачам.

8. Палац Бран, Румунія

Палац Бран Румунія

В мальовничій Трансільванії знаходиться маєтокнайкривавішого жителя Румунії всіх часів - графа Дракули. Бран - відомий туристичний атракціон в країні, а також готель з номерами у вигляді дерев'яних зрубів, прикрашених черепицею. Легендарний вампір любив зупинятися в ньому за життя, але він не залишив після себе ніяких нагадувань в Брані. Внутрішнє оздоблення замку збереглося з часів королеви Марії: вона жила в ньому після графа і прикрасила його великою кількістю книг, виробів з фарфору і ікон. Останні, за чутками, потрібні були їй для запобігання нічних візитів вампіра.

9. Маєток Замок Пфальцграфенштайн, Німеччина

Маєток Замок Пфальцграфенштайн Німеччина

Навіть корінні німці нездатні вимовитиназва правильно з першого разу. Він знаходиться посеред річки Рейн: острів Замок Пфальцграфенштайн раніше був абсолютно пустельним і безлюдним. Фортеця була побудована на ньому в якості королівської митниці, що здійснює перевірку суден, що пропливають повз. Пізніше вона стала резиденцією місцевої знаті. У XX столітті виникла державна необхідність у використанні Замок Пфальцграфенштайн в ролі маяка. Зараз там живе доглядач і щоб з'їздити до нього в гості, доведеться по-старому перепливати Рейн на човні.

10. Зміцнення Кастель дель Монте, Італія

Зміцнення Кастель дель Монте Італія

Автора даної будівлі так і не вдалосявиявити. У XV столітті він був створений, як астрономічний календар, в кожній кімнаті якого можна дізнатися час за сонячним годинником або дату по світловому календарем. У Кастель дель Монте 8 поверхів, на кожному з них спроектовано 8 кімнат. Сучасним астрономам вдалося довести, що розташування фортеці дійсно ідеально підходить для спостереження за зоряним небом. Її обладнали як обсерваторію, в якій цілий рік живуть вчені.