Коли можна займатися сексом після кесарева

На жаль, іноді трапляється так, щорозродження проходить за допомогою кесаревого розтину, або коротко - КС. Кесарів розтин само по собі є операцією, і на відміну від тих, що народжували природним шляхом, свіжоспечену маму після кесарева чекають деякі труднощі: проблеми зі стільцем, заборона на носіння і підняття тяжкості, сидіння. Крім того, багатьох жінок хвилює тема відновлення сексу після пологів. Хтось чекає цього моменту з нетерпінням, а деякі представниці прекрасної статі відчувають страх перед інтимними стосунками, особливо якщо вагітність закінчилася операційним втручанням. Так, коли ж все-таки можна займатися сексом після кесаревого розтину?

Секс після кесаревого розтину: думка гінекологів

Зазвичай лікарі рекомендують відразу утриматися відстатевих відносин і відновлювати їх не раніше, ніж після 6-8 тижнів після кесаревого розтину. Саме стільки часу потрібно вашому організму, щоб прийти в норму після виношування і пологів. Справа в тому, що в цей час матка, від якої відокремлюється плацента, являє собою відкриту рану. Тому у жінки протягом місяця після пологів виділяються кров'яні виділення - лохії. Згодом вони набирають вигляду розведеної крові, жовтіють. Поки є виділення займатися сексом небезпечно, та й наявність лохий навряд чи сприятиме статевому потягу.

До того ж, існуюча можливість занестиінфекцію в післяпологову матку, тому операційні шви теж є причиною заборони сексу після КС. Найбільш прийнятним рішенням гінекологи вважають почекати 1,5 -2 місяці, сходити на прийом до лікаря і отримати «дозвіл» на статеві стосунки.

Секс і кесарів розтин: погляд психологів

Саме жінок, які перенесли кесарів розтин, частішевсіх переслідує страх сексу з психологічних причин. Після операції внизу живота з'являється шрам, який змушує представниць прекрасної статі відчувати себе невпевнено. До цього додаються що не пішов живіт, можливий целюліт і розтяжки. Жінці здається, що шрам спотворює її, і вона втратила для чоловіка свою привабливість.

Крім того, жінка боїться, що після кесареваперетину секс принесе біль або неприємні відчуття. Іноді новоспечені мами в силу ослаблення організму після операції і цілодобового догляду за новонародженим, відчувають себе настільки втомленими, що для інтиму просто немає сил.

Психологи радять не змушувати себе починатистатеві стосунки, якщо у вас немає бажання або присутній страх. Однак така неувага може образити чоловіка. Необхідно поговорити з улюбленим і пояснити причину відмови від сексу. Йому буде приємний і ваші дотики і ласки, адже секс - це не тільки статевий акт.

Як уникнути болю під час сексу після кесаревого розтину?

Після кесаревого розтину біль під час занять любов'ю може переслідувати жінку до 3-4 місяців. Наші рекомендації допоможуть мінімізувати дискомфорт при сексі:

  • якщо ви зважилися на інтим вперше після пологів, зовсім не обов'язково доводити справу до кінця. Обмежитеся прелюдією, так ви швидше звикнете до сексу;
  • щоб уникнути хворобливих відчуттів при проникненні, використовуйте спеціальний гелевий лубрикант.

    секс і кесарів розтин

    Він буде корисний і в тому випадку, якщо у жінки немає природного мастила;
  • попросіть вашого партнера бути ласкавіше і терпляче;
  • підберіть позицію, в якій ви зможете контролювати глибину і частоту проникнення (наприклад, «наїзниця»);
  • домовтеся з чоловіком про інтим в денний сон малюка, коли сил для сексуальних «подвигів» більше.

Вибрати час, коли можна займатися сексом після КС, повинна жінка сама. Звичайно, орієнтуватися варто на власні відчуття і бажання, а й порадитися зі своїм гінекологом зайвим не буде.