прикордонний стан

Сучасний світ - це час частих стресовихситуацій, конкуренції між людьми і розвитком різних психічних розладів. У структуру різних неврологічних, психічних захворювань входять невротичні розлади, що визначають прикордонні стани.

Прикордонне стан - вираженість психічногорозлади, але щодо на слабкому рівні, що не доходить до патології. Вважається, що прикордонні - це стани, які знаходяться на межі здоров'я та хвороби. До них відносяться: нав'язливі стани, астенія або вегетативні порушення.

До першопричин захворювання відносять конфліктипсихологічного характеру, які переживає особистість. Однією з глибшої причиною є - генетична зумовленість людини до подібного психічного захворювання.

Прикордонне стан психіки являє собоюсукупність розладів з переважаючим невротичним рівнем порушень поведінки, діяльності людини. Виявлено ряд ознак, які спостерігаються при таких змінах:

  1. Збереження критичного ставлення особистості до власного стану.
  2. Відбувається хворобливе зміна, найчастіше, в емоційній особистісної сфері, що супроводжується вегетативними функціональними порушеннями ..
  3. Психологічні причини порушень в психіці, але органічні.
Діагностика пограничних станів

Прикордонні стану в психіатрії настільки НЕмають чітких меж в своєму прояві, що є складність установки чіткої межі між здоровим і прикордонним станом людини, так як норма психічного рівня не має будь-яких об'єктивних критеріїв.

Оцінити стан людини, наявність у ньогопсихосоматичних симптомів, можна відстежуючи його взаємодія, адаптацію до навколишнього середовища. Будь-які прикордонні психічні стани оцінюються як порушення адаптації до нових і нелегким для людини зовнішнім, внутрішнім життєвим обставинам. У деяких ситуаціях таке порушення викликає різні психотичні порушення (автоматизми, галюцинації і т.п.) або невротичні (емоційні та ін.) Порушення в психічній діяльності особистості.

прикордонні психічні стани

Лікування пограничних станів проводиться придопомоги психологічної допомоги. Але одне психологічне консультування не здатна вилікувати хворого. Також фахівці не рекомендують призначати йому сеанси класичного психоаналізу, через те, що ступінь тривожності у людей з прикордонними станами дуже високий.

Варто зазначити, що для профілактики пограничних станів необхідно пам'ятати, що потрібно берегти своє фізичне і психічне здоров'я і не дозволяти всіляким факторів ззовні руйнувати його.