дискримінація жінок

Дискримінацію можна визначити як невиправдане відмінність в правах і обов'язках людини, засноване на певному ознаці. Жіноча дискримінація в якості цієї ознаки має на увазі підлогу.

Так уже склалося історично, що чоловіки -господарі життя, а жінки не мають стільки свобод і можливостей. Останнім часом вони завзято борються за рівноправність, але продовжують стикатися з певними труднощами. Борці за права виділяють такі форми дискримінації жінок, як соціальна, побутова і в сфері праці.

Соціальна дискримінація жінок

Дискримінація за статевою ознакою називаєтьсясексизмом. Найчастіше під ним розуміють невиправдане положення в суспільстві саме жінок, оскільки цей термін придумали феміністки для опису патріархального суспільства, в якому чоловіки мають владу над жінками.

Зазвичай це пояснюється природними особливостями,зразок того, що чоловіки сильніше і розумніше, але останні гендерні дослідження спростовують багато розходжень, наприклад, у функціонуванні мозку і вроджених особливостях поведінки, ніж феміністки з радістю користуються, відстоюючи права.

Вважається, що проблеми дискримінації жінокведуть до зниження їх соціального статусу, є насильством над особистістю і навіть представляють загрозу для безпеки. Але хіба можна забувати, що дискримінація жінок в світі розподілена нерівномірно? У нашому суспільстві ті права і свободи, які жінки не можуть відстояти внаслідок того, що вони від природи слабкіше, допомагає відстоювати держава. Їх не відправляють в армію, їм оплачують декретні відпустки, законодавча система захищає від застосування сили.

Так, є суттєві відмінності в тихобов'язки, які представники різних статей виконують в повсякденному житті, але це пов'язано з особливостями, прищеплювати з дитинства. Дівчаток виховують охоронницями вогнища, їх вчать виконувати роботу по дому. Чоловіки ж у нас, перш за все, добувачі, тому часто просто не вміють прати і мити посуд. Проте, якщо вам здається, що в сімейному житті у вас мало прав, але занадто багато обов'язків, ніщо не заважає вам розділити їх з чоловіком і дітьми, правда, над цим доведеться потрудитися.

На погляд наших людей дискримінація може проявлятися в суспільстві іншого, східного типу. Але не можна забувати про зовсім інших традиціях і менталітеті, про які ми можемо тільки скласти

дискримінація за статевою ознакою

туманне уявлення. Невідомо, чи вважають ті жінки себе ущемленими, і потребують в тому, щоб їх права відстоювали.</ P>

Дискримінація жінок на ринку праці

Не секрет, що в деяких професійнихсферах жінкам набагато складніше реалізувати себе, ніж чоловікам. Якщо не брати до уваги ті спеціальності, з якими жінки не можуть впоратися чисто фізично, то дискримінація жінок на роботі може виражатися в більш низькій оплаті праці, створення «скляної стелі» (перешкода в кар'єрному зростанні) і обмеження доступу до деяких високооплачуваним професійних сферах.