стать і гендер

Пол і гендер - поняття, по суті схожі, обидва вони відрізняють чоловіків і жінок. Ось тільки якщо підлога підкреслює біологічну відмінність, то гендер - соціальну роль.

поняття гендер

Якщо звернутися до визначення гендеру, то можнауявити собі суть цього поняття дещо ширше. Гендер є підлога з соціальної точки зору, тобто підлогу як показник, що визначає поведінку і місце людини в суспільстві, а також те, як ті чи інші моделі поведінки будуть сприйматися суспільством. Поняття статі та гендеру тісно переплетені між собою, і другий акцентує увагу на роль людини в соціумі, а також на його поведінку, що визначає взаємовідносини з іншими учасниками соціуму.

Таким чином, стать і гендер являють собою однепоняття, тільки гендер підкреслює його соціальну сторону. Важливо розуміти, що в широкому сенсі жіночий гендер включає в себе не тільки жінок, а й чоловіків, які здатні жіноче соціальну поведінку (наприклад, особи нетрадиційної сексуальної орієнтації). В цьому відношенні гендер і особистість пов'язані між собою сильніше, ніж гендер і стать.

Гендер і сім'я

Однією з проблем гендеру є різнігендерні стереотипи. Суспільство прагне давати оцінки особистості виходячи з того, як вона справляється зі своєю соціальною роллю. Як неважко помітити, психологія гендеру така, що чоловіка оцінюють з точки зору соціальних і фінансових досягнень, а жінку - з точки зору набуття нею сім'ї та дітей. Тобто навіть успішна жінка керуюча корпорацією вважається невдахою, якщо у неї немає сім'ї. Для чоловіка ж така ситуація не викличе незручностей або засудження.

Однак в сучасному світі в родині гендерні ролірозподіляються не завжди класичним чином. З'являються союзи, в яких жінка заробляє гроші, а чоловік займається будинком і дітьми. У 30% сімей жінки заробляють більше за своїх чоловіків, але цей факт ніяк не відзначається - і виною цьому гендерні стереотипи.