психологічна реабілітація

Досить часто в нашому житті трапляються ситуації,після яких ми втрачаємо інтерес до життя, відчуваємо себе пригнобленими, непотрібними, часом навіть без бажання жити далі. Відновити колишнє ставлення до життя, налагодити контакт зі світом допоможе досягти психологічна реабілітація, метою якої є переосмислення людиною свого шляху, відновлення зв'язків з навколишнім світом, продуктивна взаємодія.

Психологічні основи реабілітації

Вони залежить від коригуванні емоційногостану, що скоротить час одужання та адаптації, сімейної психології та терапії, розширенні інформаційного простору. Завдання такої реабілітації полягає в прийнятті людиною нового себе, в усвідомленні втрачених функцій, в адаптації до зовнішнього світу. Відновлення особистісного і соціального статусу людини.

Психологічна реабілітація має широкепоняття. Вона є завершальним етапом в загальному лікуванні, перш за все в плані відновлення соціального і особистісного статусу людини. Здійснюється вона за допомогою психологічних методів, які спрямовані на усунення різних дефектів, отриманих при хворобі або в якійсь ситуації (необов'язково фізичної). Вона включає в себе лікування, профілактику, пристосування до життя і праці після хвороби. В цілому, існує медична, психологічна, професійна та соціальна реабілітація.

Основні методи соціально-психологічної реабілітації

  1. Різні психотерапевтичні впливи на людину, гіпноз.
  2. Психопрофілактика.
  3. В окремих випадках використання медичних препаратів психотропної дії.
  4. Велике значення має сприятлива обстановка в колективі, сім'ї.
  5. Фізичні тренування.
  6. Трудотерапія відволікає від проблем, дає можливість реалізуватися в житті, показати свою значимість.
  7. методи психологічної реабілітації

Підбивши підсумок, варто зазначити, що методипсихологічної реабілітації повинні бути спрямовані на досягнення високого результату. Постійне консультування пацієнтів допоможе в його здійсненні. Соціальна реабілітація дозволяє адаптувати їх до умов, що змінилися сімейного і суспільного життя. Це заходи, які спрямовані на поліпшення якості життя, створення рівних можливостей для повної участі в житті суспільства. Таким чином, ми повинні розуміти, що важливе значення, поряд з медикаментозним лікуванням, має і психологічне відновлення людини. Не варто нехтувати ним.