психологічна адаптація

Псіхологіческaя aдaптація відноситься до однієї знайбільш важливих завдань соціального світу. Вона залежить від багатьох чинників: вимог, висунутих вашим оточенням, видів психологічного захисту, що застосовуються вами, індивідуальних особливостей.

Протилежністю психологічної адаптації є дезадаптація людини, що проявляється, як наслідок неправильного раннього розвитку або перенесеної стресовій навантаження.

Псіхологіческіe особeнно адаптації

Психологічна адаптація - складова частинапсихічно здорового стану кожного з нас. Причини проблем з психікою виникають, найчастіше, в результаті заниженої здатності до вміння пристосовуватися. Коли ви відчуваєте, що маєте з цим труднощі, перебуваєте в напруженому стані, іноді єдиний правильний вихід - внесення поправок в власний стиль поведінки.

Психологічна адаптація відрізняється віджиттєвого успіху. Так, коли стикаєтесь з невдачами, скажімо так, з падіннями, це зовсім не означає, що у вас проблеми з адаптацією. Адже не всі особистісні потреби можуть її вдосконалити.

Види псіхологічeской адаптації

  1. Соціальна пристосованість (людина-суспільство).
  2. Професійна, пов'язана з діяльністю кожної особистості.
  3. Соціально-психологічна, демонстрована в застосуванні вами соціальних ролей: суворої начальниці, ласкавою матері, люблячої дружини та ін /

Психологічна та соціальна адаптація

Уміння пристосовуватися можна поліпшити, розширити, спілкуючись з людьми з різних соціальних груп, з різноманітними світоглядами, розвиваючи свою комунікабельність.

Важливим є вміння змінювати застосовуються вами соціальні ролі. Пам'ятайте, що ефективність цього залежить не від їх кількості, а від того, наскільки якісно ви ними користуєтеся.