який гормон відповідає за лібідо у жінок

Щоб розібратися в цьому питанні, потрібно з'ясувати, які гормони, що впливають на лібідо у жінки, присутні в її організмі.

Від чого залежить сексуальний потяг?

Не секрет, що для його появи мало одного бажання. До зниження лібідо призводить цілий ряд факторів, на які, часом, уваги не звертається:

  1. Хронічна втома: завантаженість на роботі і величезне коло обов'язків вдома, коли жінці доводиться крутитися, як білці в колесі.
  2. Стреси і депресії. Якщо жінка постійно або, принаймні, дуже довго живе в такому стані, рівень сексуального потягу буде поступово знижуватися, так як він пригнічується страхами і переживаннями.
  3. Хронічні захворювання також призводять до зниження лібідо, а також гормональні збої, викликані різними причинами.

Що стосується гормонів, що відповідають за сексуальний потяг, вони дійсно є, тому не нецікаво дізнатися, який гормон відповідає за лібідо у жінок.

Який гормон відповідає за лібідо у жінок?

Мабуть, найголовнішими «двигунами»,відповідають за сексуальний потяг, є естрогени, жіночі статеві гормони, серед яких провідне місце займає естрадіол. Саме його наявність в достатній кількості призводить до сексуальної активності, викликає бурю позитивних емоцій. Недолік естрадіолу призводить до втрати інтересу до партнера, подразнення і депресивних станів. Однак це - не єдиний гормон, який допомагає підтримувати сексуальний потяг. Не менш важливим є прогестерон, гормон, який відповідає за лібідо у жінок. Він безпосередньо регулює менструальний цикл, і якщо концентрація гормону перевищує необхідний рівень, настає зниження бажання і апатія. При цьому варто відзначити, що рівень статевої активності може змінюватися, в залежності від дня циклу.

Як не здасться дивним, але в підвищенні бажанняпевну роль відіграють чоловічі гормони, що підвищують лібідо жінки, які також присутні в жіночому організмі, зокрема, тестостерон. Якщо його недостатньо в жіночому організмі, сексуальний потяг буде знижено. Виробленням статевих гормонів займаються яєчники, надниркові залози, гіпофіз.