відтінки кольорів

Все в навколишньому світі пофарбовано в свої кольори. Щоб їх було зручніше сприймати і аналізувати, весь спектр розділили на групи, орієнтуючись на певні ознаки. Найбільш поширена класифікація палітри відтінків і кольорів - це поділ їх на теплі і холодні. Мало хто з нас можуть похвалитися наявністю художньої освіти, тому визначити кольори і відтінки, знати їх назви - доля дизайнерів, стилістів, візажистів. Але мінімальні знання в цій сфері будуть актуальні для будь-якої дівчини, адже вміння підбирати відповідне поєднання кольорів і відтінків в одязі і макіяжі дозволяє уникнути грубих помилок, які зводять усі зусилля щодо створення стильного образу до нуля. У цій статті ми розповімо про специфіку різних кольорів і відтінків, нюансах їх поєднання.

Теплі і холодні

Розподіл існуючих квітів на теплі і холодніє найбільш поширеним. Температура кольору визначається виключно асоціативно. Так, холодні кольори і відтінки кольорів асоціюються у нас з чимось холодним. Наприклад, зі снігом, льодом, грозовими хмарами, темним лісом. Теплі ж нагадують про сонце, літо, вогні. Якщо спростити, то колірна палітра в даній класифікації виглядає наступним чином.

відтінки кольорів 1

відтінки кольорів 2

відтінки кольорів 3

Але все не так просто, адже навіть в природі чистийколір - це рідкість. Що вже говорити про гамі сучасних тканин, тіней, лаків для нігтів! Найчастіше ми спостерігаємо перетікання кольорів і відтінків один в одного, їх змішання, складність і глибину. Теплоту або холодність будь-якого кольору можуть надавати певні відтінки. Оранжевий, червоний, насичений жовтий - ці теплі відтінки кольорів пом'якшують холодні кольори, а за допомогою білого, сірого, синього, блакитного, лимонного або чорного можна «знизити градус» теплого кольору.

Глухі і дзвінкі

Це ще одна класифікація кольорів і відтінків,якої часто користуються дизайнери, створюючи модні колекції одягу. До легких квітів відносять всі світлі і ненасичені (неглибокі) холодні відтінки. Якщо перебільшувати, то глухість і дзвінкість кольорів визначається їх насиченістю. Додавання білого кольору робить відтінок більш дзвінким, а домішка чорного - глухим. Варто відзначити, що однозначність в Кольоросприйняття - поняття умовне. Так, ніжні відтінки деяких квітів (рожевого, блакитного, жовтого) одній людині можуть здаватися дзвінкими, а іншому - приглушеними. А ось з приводу оливкового та коричневого кольору розбіжностей немає - вони глухі, важкі, тому образ слід «розбавляти» контрастними акцентами. Дзвінкість і глухість квітів тісно переплітається з їх легкістю і вагою. Поєднуючи один і той же колір з іншим, можна добитися абсолютно протилежних результатів.

відтінки кольорів 4

відтінки кольорів 5

відтінки кольорів 6

Не варто також забувати про вплив кольору напсихіку. Так, одяг червоного, оранжевого і соковитого зеленого кольору здатна заряджати людину енергією, бадьорить, порушувати, а фіолетового, темно-зеленого і синього надає заспокійливу, розслаблюючу дію.

Різноманітність відтінків кольорів

Як уже згадувалося, відтінків кольорів так багато,що часом їх назви нас бентежать. Важко уявити, який відтінок ховається, наприклад, за назвою «Сієна», «шартрез» або «Вірідіан». А володіти цією інформацією вкрай корисно, адже інтернет-шопінг - одне з останніх захоплень сучасних жінок. Як зрозуміти, якого кольору плаття ви отримаєте, якщо назва кольору для вас загадка? Довіряти передачі кольору монітора - справа ризикована. Пропонуємо вам палітру найбільш поширених кольорів і відтінків з назвами, які їм відповідають.

відтінки кольорів 7

відтінки кольорів 8

відтінки кольорів 9

відтінки кольорів 10

відтінки кольорів 11

відтінки кольорів 12

відтінки кольорів 13

відтінки кольорів 14

відтінки кольорів 15