теплі кольори

Нам пощастило сприймати світ в кольорі. З нами безліч яскравих і таємничих, приємних і відразливих, провокують агресію і дарують умиротворення квітів, неймовірних візерунків, їх химерних поєднань, вони розбурхують, надихають, піднімають настрій, радують, а іноді і можуть викликати роздратування. У повсякденному житті ми часто чуємо прикметники, що вказують на характеристики кольору речей, меблів і навіть лаку для нігтів. І саме ці прикметники нам дають можливість зрозуміти, що мається на увазі. Наприклад, прикметники «глибокий», «брудний» або «приглушений» вже багато чого можуть сказати про колір, так само прийнято користуватися при описі певного тону, відтінку прикметники «теплий і холодний».

Як відрізнити холодний колір від його антипода - теплого?

Щоб зрозуміти температурну приналежність кольору,відразу зосередимося на своїх відчуттях, підключимо уяву. Холодна гамма буде у нас асоціюватися з льодом, морозом, великий глибиною, гірським мохом і каменем. Приклади - всі кольори, де присутній «морозний» блакитний пігмент: глибокий синій, яскравий блакитний, освіжаючий бірюзовий, насичений і соковитий зелений, фіолетовий.

Які кольори є теплими - ті, відтінкияких можна асоціювати з пекучим полум'ям, спекотним літом, спекою, сонцем. У них «гріють» тони жовтого. Наприклад, це вогненний червоний, яскравий помаранчевий, соковитий жовтий, лайм або салатний, шоколадний або золотисто-коричневий, рожевий. Не варто забувати, що існують і цікаві кольори, відтінки яких можуть бути холодними і, навпаки, мати теплий подтон: беж, бузковий, оливковий, пастельний, хакі ... І ми отримаємо відповідь на питання «холодні і теплі кольори, це які?» Тільки за умови вивчення їх структури, виявлення наявності пігментів того чи іншого відтінку, які тяжіють до теплої або протилежної палітрі.

Головний і важливий колір теплої гами, точнішепігмент - жовтий. Йдеться саме про насиченому кольорі з довжиною хвилі в 580 - 550 нанометрів. Саме наявність його в інших кольорах і визначає їх теплову приналежність. Чим його більше, тим вихідний колір буде здаватися тепліше. Теплі тони певного кольору від додавання до них білого або голубого пігментів будуть трансформувати вихідний варіант, який почне тяжіти до холодної палітрі.

теплі цвета10

Можливі поєднання теплих кольорів

Щоб оточити себе гармонією, потрібно навчитисяправильно поєднувати кольорові характеристики всього, що знаходяться поруч. Це стосується інтер'єру, улюблених речей в шафі, навіть квітів на галявині навколо альтанки. Теплі кольори зовсім не обов'язково використовувати для підтвердження контрасту, адже з поєднання тонів їх самих можна зробити прекрасне відкриття і підібрати той самий підходящий варіант колірного оформлення. Найсприятливіші поєднання головних теплих кольорів:

  • насичений червоний - кораловий - яскравий рожевий;
  • шоколадно-коричневий - бежевий - світлий жовтий;
  • вогненний помаранчевий - жовтий - соковитий малиновий;
  • будь-який колір теплого відтінку і білий;
  • будь-який колір і чорний.

Чим керуватися, вибираючи теплі кольори в одязі?

Немає єдиного правила, яке могло бвказати, кому і з чим носити одяг теплих кольорів. Блондинки, брюнетки, худеньких, пампушки, все можуть не стикатися з проблемами і підібрати прекрасні варіанти одягу, в якій будуть присутні теплі тони. Потрібно керуватися лише особистими перевагами і смаком. Можна порекомендувати в одязі поєднувати родинні кольору (інтенсивний червоний - кораловий), контрастні (коричневий - сонячний оранжевий) з їх відтінками.

Вибираючи предмети гардероба, потрібно взяти доуваги те, що пастельні тони і теплі відтінки кольорів у вашому одязі візуально роблять образ більш ніжним, милим, природним. Якщо успішно скомбінувати відтінки різної температурної приналежності, можна отримати прекрасний результат. Наприклад, сукня теракотового кольору буде чудово виглядати з бежевою накидкою, а приємний і не викликає контраст, що не порушує гармонію, створять аксесуари та взуття сірого або сріблястого кольорів. Зігрівають душу, теплі, літні відтінки кольорів - ніжний мастхев в гардеробі.

І пам'ятайте, тільки ваше прекрасне, стійке настрій може диктувати вам правила вірного поєднання кольорів в улюблені речі і життя.

теплі цвета1

теплі цвета2

теплі цвета3

теплі цвета4

теплі цвета5

теплі цвета6

теплі цвета7

теплі цвета8

теплі цвета9