хіпі субкультура

У всіх дітей настає такий період, колиз'являються нові знайомі, нові потреби і нові способи самореалізації. У ці моменти підлітки можуть влитися в одну з різних неформальних тусовок. Звичайно, для багатьох батьків це великий шок. Але, без паніки! Давайте спробуємо зрозуміти ідеї та зміст однієї з таких компаній.

Отже, хіпі

Рух хіпі з'явилося в США на початку 60-роківХХ століття. Саме це слово має форму прикметника (який, яка) і перекладається як «знає». Їх також називають «діти квітів». Квіти хіпі дарували перехожим, вставляли в дула вогнепальної зброї, вплітали в своє довге волосся.

З усіх можливих молодіжних субкультур хіппі -наймиролюбніша. З'явившись, хіпі виступали проти застосування ядерної зброї і боротьби у В'єтнамі. Також до їхніх заслуг можна віднести просування сексуальної революції. Вони за вільну любов, але не за розпусту, як можна подумати, а за почуття. Одним з найперших у хіпі було гасло «Make love, not war» - «Займайся коханням, а не війною»!

Як жили і що робили хіпі?

За часів розквіту цього руху були актуальніпостійні переїзди, на яскраво оздоблених автобусах, в яких були влаштовані справжні «будинку на колесах». Збираючись великими компаніями, хіпі подорожували.

Дуже хочеться розповісти про одну традицію,яка з'явилася у хіпі в 1972 році, назва цієї традиції «Rainbow Gathering» - «Збори Райдуги». В одному зі штатів США близько тисячі молодих людей піднялися на гору і, взявшись за руки, простояли в тиші цілу годину. Мовчанням і медитацією хіпі хотіли домогтися, того щоб на землі був мир. Після цієї акції хіпі стали з'являтися по всьому світу, проповідуючи ідею: «Життя без насильства і в єдності з Матір'ю-Землею».

У Радянському Союзі також існувало це рух. Ось тільки за відміну від загальної маси їх прирівняли до явища масового психозу. Перша «Веселка» в Росії пройшла в 1992 році. З тих пір всі сучасні хіпі підтримують цю традицію. Правда, розмах у нашій «веселки» менше.

Як і багато молодіжні течії у хіпі є своясимволіка - це «пацифік» (лапка голуба в колі). «Пацифик» символізує ідеологію пацифізму. Але в даний час цей символ настільки розрекламований, що можна зустріти його у вигляді всіляких нашивок не тільки у представників хіпі, але і у звичайних людей.

Хіпі в наші дні

Умовно можна розділити хіпі на «старичків» і«Молодь». «Старички» це, як правило, люди у віці 40 років, не мають родини, постійної роботи і місця проживання. «Молодь» - це сучасні хіпі, зі своїми перефразованими девізами і поняттями. У них вже не ті цінності і не те розуміння цієї течії. Для багатьох молодих людей стиль хіпі - це просто можливість прикрити своє прагнення до розпусти і пристрасть до наркотиків. На жаль, вони не розуміють засновників цього руху, які говорили про вільну чистої любові. Так, в роки становлення цієї субкультури хіпі захоплювалися легкими наркотиками, але тоді ЛСД був дозволений. Його використовували навіть лікарі, вважаючи, що під дією цього наркотику людина зможе краще вникнути

символіка хіпі

в себе і розбереться зі своїми психологічними проблемами.</ P>

Зараз багато що змінилося. Тому, як правило, які захопилися неформальним плином підлітки всього лише ведуться на цікаву атрибутику. Якщо ви помітили, що ваша дитина влився в цю течію, то просто поговоріть з ним по-дружньому. Розкажіть про ідеали і цілі справжніх хіпі. Скажіть йому, що засновники цього руху були проти агресії і негативу. Впевнена, що він вас зможе зрозуміти.

І наостанок, щоб вас заспокоїти, скажу, щохіпі - це віковий перехідний рубіж вашої дитини. Хтось стає панком, готом або репером, але все це проходить з часом. Для багатьох це залишається лише приємним спогадом. І лише один зі ста підлітків не переростає це захоплення.