гопники субкультура

Субкультура гопників - унікальне явище,з'явилося на початку минулого століття в СРСР. Сьогодні ця субкультура об'єднує в собі представників різних вікових груп, які спеціалізуються на дрібних грабежах, крадіжках, вимаганнях та хуліганстві.

Саме поняття «гопник» походить від абревіатури«ГОП» - Міське суспільство презирства, що виникло в Санкт-Петербурзі для приміщення туди асоціальних елементів, які займалися крадіжками і безчинствами. Після революції 1917 року в тій же будівлі організували Міське гуртожиток пролетаріату для безпритульних та робітничої молоді. Третьою версією походження даного поняття є злодійський жаргон, на якому пограбування називається «гоп-стопом», звідси і назва людей, що займаються крадіжкою і хуліганством.

Гоповская субкультура розцвіла з новою силою в70-80х роках минулого століття, в знак протистояння радянським неформалам - панкам і металістів. В силу свого обмеженого світогляду і невисоких розумових здібностей, гопники не сприймають і зневажають тих, хто відрізняється від інших. Їх жертвами можуть стати, як інші неформальні рухи, так і представники інтелігенції. Гопники вважають себе частиною робітничого класу, «пролетаріатом», вихідцями з народу, однак, найчастіше прикриваючись цими поняттями, вони не хочуть працювати, перебиваючись випадковими заробітками.

образ гопника

Одягаються гопники не абияк, а строго«По-понятіям» - спортивний костюм в будь-який час року, кросівки, бейсболка або кепка, в руках барсетка або чотки. У більш «просунутих» гопників можна побачити на шиї масивну срібну або золоту ланцюг.

як одягаються гопники

</ P>

Типового гопника завжди можна побачити з пляшкою пива і пакетом насіння.

Сленг гопників дуже різноманітний з домішкоюслів-паразитів, тюремно-злодійського жаргону «фені» і ненормативної лексики. Від вуличних «Кент» можна чути: «Вася» - нерозумна людина, «чотко» - правильний, «телиця» - дівчина, «кентовать» - спілкуватися, «бабло», «лаве» - гроші.

Сьогодні, щоб стати гопником потрібно або з дитинства «тусуватися» в їхніх колах як «свій», або ж долучитися ним, приймаючи гоповскіе цінності і спосіб життя.