фізичне виховання школярів

Гармонійне виховання дітей шкільного віку - дуже важливе завдання, яке реалізується при спільній роботі сім'ї і школи.

Фізичне виховання школярів сприяє нетільки підвищенню рівня фізичної підготовки, а також покращує успішність і рівень соматичного здоров'я. Крім того, фізична культура вирішує завдання морального, естетичного та трудового виховання дітей. Далі ми розглянемо засоби, форми і методи фізичного виховання молодших, середніх і старших школярів.

Фізичне виховання в школі

У шкільному закладі основною формою фізичного виховання є урок фізичної культури. У кожної вікової групи школярів існують свої особливості в шкільному фізичному вихованні.

  1. Так, наприклад у молодших школярів використовується переважно ігровий метод навчання. Різні рухливі ігри спонукають у малюків інтерес до занять фізичного виховання.
  2. Крім того, в молодшій школі широко застосовують фізкультхвилинки, фізкультпаузи і рухливі зміни. Вони теж зроблені у вигляді гри і дуже подобаються дітям.
  3. У середніх і старших школярів переважає змагальний метод навчання.

Фізичне виховання дітей шкільного віку в сім'ї

Сім'я відіграє велику роль у вихованні дитини. Так, перше, з чого слід долучати дитину до фізкультури - це ранкова зарядка. Важливо визначити, до якого виду спорту лежить душа у школяра, і записати його в спортивну школу і фітнес-центр. Дуже важливо залучати дитину до активного відпочинку: походи, вилазки, прогулянки в парку, ігри на дитячому спортивному майданчику.

Таким чином, роль фізичної культури увсебічний розвиток школяра, безсумнівно, велика. А щоб прищепити дитині любов до фізкультури, батьки самі повинні бути активні, адже вони є головним прикладом для свого дитя.