як навчити дитину кататися на двоколісному велосипеді

Одним з найулюбленіших розваг для дитинистає їзда на велосипеді. Навіть найменші діти, які досягли віку 1,5 років, із задоволенням катаються на триколісних моделях. Спочатку, звичайно, їм у цьому допомагають батьки, а згодом діти вже самостійно можуть долати досить довгі відстані.</ P>

Навчитися кататися на триколісному велосипедіабсолютно не складно, адже на ньому не потрібно тримати рівновагу і турбуватися про те, що впадеш. Звичайно діти починають їздити самостійно практично відразу ж після того, як зможуть дістати ногами до педалей і руками до керма велосипеда.

Проте, триколісні моделі призначенітільки для самих маленьких крихт, а старші хлопці хочуть навчитися кататися на звичайному двоколісному велосипеді. На такі велосипеди можна садити дитину не раніше, ніж він досягне віку 3 років. Більшість діток і в цьому віці ще не готові кататися самостійно, і на перших порах навчання у вас можуть виникнути серйозні проблеми. Маленькі діти, які не намагаються крутити педалі вперед, а, навпаки, починають штовхати їх назад, або зовсім знімають ноги з педалей прямо під час руху.

Така поведінка може призвести до серйознихпадінь і важких травм, а значить, батьки не повинні відпускати велосипед з дитиною до тих пір, поки не будуть впевнені, що малюк повністю усвідомлює, що від нього вимагається. У даній статті ми розповімо вам, як швидко і правильно навчити дитину кататися на двоколісному велосипеді, щоб він не впав, навіть рухаючись на найбільшій швидкості.

Перш ніж починати навчання дитини їзді на двоколісному велосипеді, необхідно навчити його тримати рівновагу. Наступні поради допоможуть вам в цьому.

Як навчити дитину тримати рівновагу на велосипеді?

  1. Для початку візьміть велосипед з собою на прогулянкув парк. Дитина неодмінно захоче везти його самостійно, тримаючи за сідло. Спершу велосипед буде гойдатися з боку в бік, але згодом малюк буде все впевненіше з ним звертатися.
  2. Далі необхідно відкрутити одну педаль і опуститисидіння велосипеда на самий мінімальний рівень. Нехай дитина візьметься руками за кермо, а одну ногу поставить на педаль. У такій ситуації малюк швидко почне відштовхуватися вільної ногою від землі, імітуючи рух на самокаті. При цьому тримати рівновагу дитині все ще дуже складно, тому не забувайте його підтримувати, якщо він починає падати або нахилятися в бік.

Після того, як ваш син або дочка навчиться впевнено тримати рівновагу, можна приступати безпосередньо до навчання їзді на двоколісному велосипеді.

Як поетапно навчити дитину кататися на двоколісному велосипеді?

  1. Перед тим, як навчити дитину їздити надвоколісному велосипеді, необхідно переконатися, що він добре розуміє, що від нього вимагається постійно крутити педалі в правильну сторону. Для цього можна приробити до велосипеду спеціальні додаткові коліщатка, але не довше, ніж на 2 тижні. Тим часом, деякі професійні велогонщики вважають, що таке пристосування тільки заважає дитині зосередитися і контролювати свою їзду, тому краще обійтися без нього.
  2. Наступним кроком буде покупка дитячого захисногокомплекту для їзди на велосипеді. Обов'язковим елементом захисту є шолом. Навчання катання досить травматично, причому найбільше страждає саме голова. У разі серйозного падіння наслідки можуть бути жахливими.
  3. Після того, як малюк навчився триматирівновагу, на наступному етапі батьки повертають зняту педаль на колишнє місце і потихеньку починають відпускати велосипед з дитиною, не забуваючи в будь-який момент підхопити його. Сідло все ще має бути опущено на мінімальний рівень, щоб малюк міг дістати до землі ногами.
  4. як навчити дитину їздити на двоколісному велосипеді

    Далі сидіння трохи піднімають - так, щоб дитина стосувався землі носочками пальців.
  5. Нарешті, сідло велосипеда регулюють по зростаннюдитини і відпускають його «у вільне плавання». Природно, в перший час далеко відходити від велосипеда не можна, навіть якщо вам здається, що малюк катається вже досить добре.

На освоєння кожного кроку зазвичай йде 4-5 днів. До наступного етапу можна переходити тільки в тому випадку, якщо дитина впевнено справляється з попереднім.