пронос у дитини 1 рік лікування

Пронос є найбільш частозустрічається порушення роботи шлунково-кишкового тракту. Пронос сам по собі - не захворювання, а всього лише одна з ознак серйозного захворювання, діагностувати яке може тільки лікар.

Що вважається поносом у дитини?

Пронос (діарея) у дитини єрідкий стілець, який йде на протязі тривалого часу і не піддається свідомому контролю з боку дитини. При цьому частота стільця особливої ​​ролі не грає, оскільки цей показник сильно варіюється в дитячому віці, поки дитині не виповниться один рік. У малюка, що знаходиться на грудному вигодовуванні, пронос може бути до 6-8 разів на добу, в той час як у малюка-искусственника - зазвичай не більше трьох разів.

Перш ніж визначитися, як лікувати понос удитини, необхідно переглянути режим харчування, сну і неспання малюка. Потрібно активніше стежити за його діями протягом дня, дотримуватися правил гігієни і виключити ситуації, коли дитина тягне брудні руки в рот.

Причини поява проносу у дитини

Пронос в дитячому віці може бути результатом наступних причин:

  • неправильно організоване харчування: наприклад, немовля переїдає, від цього часто відригує;
  • неправильне введення першого прикорму;
  • дисбактеріоз кишечника;
  • різні кишкові інфекційні захворювання;
  • захворювання інших органів в організмі дитини: запалення вух, легень, гострий апендицит, хвороби печінки, глисти, гострий апендицит, захворювання печінки.

Що їсти при проносі дитини?

Якщо у малюка пронос тільки почався, то необхідноперестати його годувати на деякий час. Згодом необхідно виключити з раціону харчування дитини продукти харчування, що включають в свій склад клітковину, так як вона досить важко перетравлюється. Також не рекомендується давати дитині яблучний, виноградний соки, солодке, солоне, жирне, молочну продукцію.

Перелік продуктів, які можна запропонуватималюкові, небагатий: картопляне пюре, рисовий відвар, сухарики, тости, банани. При цьому харчування повинно бути як можна частіше, а самі порції маленькі, щоб дитині було простіше з'їсти запропоновану їжу за один прийом їжі.

Чим поїти дитину при проносі?

Під час проносу у дитини підвищується ризикзневоднення. Зовсім без рідини йому не можна. Найкраще поїти малюка звичайної кип'яченою водою. На додаток можна зробити йому сольовий розчин: на один літр води беруть одну чайну ложку кухонної солі, одну столову ложку цукру, половину чайної ложки соди. Такий розчин потрібно пропонувати дитині кожні 15 хвилин по дві чайні ложки.

Пронос у грудничка: лікування

Необхідно лікувати не сам пронос, а його причину, що викликала дане порушення. Оскільки під час діареї дитина втрачає велику кількість рідини, важливо не допустити зневоднення організму.

Сольовий розчин активно використовується в лікуванні маленьких дітей. Якщо дитина ще перебуває на грудному вигодовуванні, то необхідно якомога частіше прикладати його до грудей.

Для того щоб зрозуміти, як і чим зупинити пронос у дитини, необхідно звернутися за лікарською допомогою, де фахівець підбере

пронос у грудничка лікування

необхідні препарати з урахуванням тяжкостізахворювання і віку малюка. Лікар може призначити такі лікарські засоби як імодіум, ентеросгель, активоване вугілля, регідрон, глюкосан. Однак слід пам'ятати, що прийом будь-яких ліків можливий тільки після попередньої консультації педіатра і оцінки загального стану дитини.</ P>

Сильний пронос у однорічної дитини: лікування

Якщо відзначається пронос у дитини в 1 рік, толікування повинно відбуватися під контролем лікаря, якщо додатково до проносу у дитини спостерігається блювота, зниження апетиту і загальне погіршення стану. Доцільність прийому сорбентів необхідно обговорювати в кожному індивідуальному випадку з медперсоналом. Якщо пронос у дитини слабко виражений і відсутні інші симптоми, то рясне пиття і щадна дієта можуть допомогти малюкові впоратися з діареєю. Однак при безперервному проносі протягом декількох днів необхідно звернутися за лікарською допомогою.