у дитини не перетравлюється їжа

З введенням прикорму у малюка можуть відзначатисятруднощі з переварюванням їжі. Мама може зауважити, що дитина какає неперетравленої їжею. В такому випадку можна зробити висновок, що у нього відзначаються особливості функціонування всього шлунково-кишкового тракту, в результаті чого і відзначається непереваривание їжі у дитини.

Що робити, якщо у дитини не перетравлюється їжа?

Якщо протягом тривалого періоду часудитина погано їсть, у нього відзначається кал з неперетравлені шматочками їжі, то це є передумовою до розвитку серйозних захворювань травної системи. В такому випадку необхідно негайно звернутися до гастроентеролога для проведення точної діагностики і підбору оптимального методу лікування.

Тільки за результатами діагностики лікар зможеукласти про стан розвитку шлунково-кишкового тракту і доцільності медичного втручання. Якщо погано перетравлюється їжа у дитини у віці до одного року, то в окремих випадках це може бути просто особливістю організму, якщо не доставляє незручностей малюкові, він також активний, відрізняється хорошим апетитом і має непогані аналізи крові і результати копрологіі.

Однак якщо не засвоюється їжа у дитини, то це може бути результатом наявності у нього дисбактеріозу. У такому випадку лікар може призначити пропити курс пребіотиків (лінекс, аципол, біфідумбактерин).

Ранній переклад дитини на загальний стіл також може сприяти порушення процесу травлення, оскільки «доросла» їжа для дитячого організму ще досить важка.

При корекції харчування малюка відповідно довіком (перетерта їжа, варені овочі, кисломолочні продукти) можливе поліпшення загального стану організму і нормалізація стільця. Однак, незважаючи на видимі поліпшення необхідно здати кал на Копрологія, посів на кишкову групу для визначення причини дисфункції шлунково-кишкового тракту.