як лікувати понос у дитини

Пронос у дитини - досить часте явище, протеяк його лікувати, знають не всі мами. Головною небезпекою при такому явищі, так само, як і при блювоті, є сильне зневоднення, що негативно позначається на роботі внутрішніх органів і систем маленького організму. Саме тому, при лікуванні проносу у дітей, окрему увагу приділяють відновленню об'єму втраченої рідини.</ P> Як проводиться лікування проносу у дітей?

Відшкодування втраченої маленьким організмомрідини необхідно починати якомога швидше. Для цього найкраще застосовувати спеціальні розчини, для приготування яких використовуються порошки, наприклад, Регідрон.

Якщо немає можливості залишити з кимосьдитини і сходити в аптеку, можна приготувати подібний розчин і самостійно. Так на 1 літр кип'яченої води необхідно взяти 1 чайну ложку солі і 4 ложки цукру. Отриманий розчин потрібно давати пити дитині кожні 30-60 хвилин. При цьому обсяг рідини для пиття можна розрахувати в такий спосіб: 50 мл / кг.

У разі, коли пронос триває вже понад 4 години, об'єм рідини для пиття збільшують і дають з розрахунку 140 мл / кг, після кожного акту дефекації.

При лікуванні проносу у немовляти рідинадля пиття замінюють на грудне молоко або суміш. У важких випадках зневоднення маленьких дітей в обов'язковому порядку госпіталізують і проводять відновлення об'єму втраченої рідини введенням розчинів внутрішньовенно.

Окрему увагу при лікуванні проносу у дитини,коли він випорожнюється, буквально водою, приділяють раціону. Так годувати малюка необхідно як зазвичай, проте при цьому необхідно збільшити частку м'ясних, борошняних продуктів, а також частіше давати варені овочі, кисломолочні продукти. Солодощі на час лікування краще виключити.

Які препарати можуть бути використані при проносі?

лікування проносу у дітей

Зіткнувшись з діареєю у дитини, мами часто вже незнають, чим лікувати дане захворювання, використовуючи лікарські засоби. Будь-які лікарські препарату, призначені для лікування проносу, (Лоперамід, Фуразолідон) повинні застосовуватися з великою обережністю і тільки після отримання дозволу лікаря. Пояснюється це тим, що для дитини прийом даних коштів може обернутися порушенням прохідності кишечника.</ P>

Якщо мама передбачає, що діарея у дитини викликана вживанням будь-яких продуктів, то в таких випадках буде достатньо прийняти адсорбент, до яких відноситься вугілля активоване.