Пронос у дитини що робити

Пронос є рідкий стілець кількараз в день. Колір, консистенція, частота позивів до спорожнення кишечника є важливими діагностичними ознаками, які можуть допомогти при призначенні лікування. Пронос у дитини вважається одним з найпоширеніших дитячих недуг через недосконалу імунної системи і кишкової мікрофлори. В першу чергу рідкий і виснажливий стілець небезпечний можливим зневодненням організму.

При великий втрати рідини з калом інедостатнім надходженням води з їжею, особливо якщо поносу супроводжує блювота, існує серйозний ризик для життя малюка. Для збереження нормального водно-сольового балансу в організмі дитини в разі проносу необхідно негайно почати лікування. А для цього батькам необхідно знати, що потрібно робити в разі, якщо у дитини пронос.

Причини проносу у дітей

  1. Пронос білого кольору у дитини може виникнути,якщо ріжуться зуби. Зазвичай при цьому кал має кислуватий запах. Пронос може супроводжуватися підвищеною температурою. Якщо дані симптоми не відображаються на загальному самопочутті дитини, він не виглядає млявим і блідим, і у нього не відзначаються ознаки зневоднення, то, швидше за все, турбуватися нема про що. Зазвичай стілець налагоджується після того, як закінчується активну прорізування зубів з ясен.
  2. Зелений пронос зі слизом у дитини з високою температурою може свідчити про серйозне інфекційному процесі в його організмі. Якщо кал має різкий запах, то можливо це дизентерія.
  3. Жовтий водянистий пронос у дитини, часті позиви до дефекації можуть бути свідченням розвитку вірусної інфекції. При цьому можуть відзначатися такі симптоми, як біль в животі, бурління, здуття.
  4. Чорний пронос у дитини може бути небезпечним симптомом кишкової кровотечі, тому при виявленні його варто негайно звернутися за медичною допомогою.
  5. Пронос у дитини може супроводжувати ряд вірусних іінфекційних захворювань, як реакція організму на токсини, що виділяються при боротьбі з патогенними мікроорганізмами. Наприклад, при ангіні, ГРВІ, пневмонії тощо
  6. Пронос майже завжди виникає у дитини на фоні прийому антибіотичних препаратів при відсутності адекватної підтримки нормальної мікрофлори кишечника лакто, ентеро-і біфідобактеріями.

Лікування проносу у дітей

При проносі дитині важливо дати абсорбенти, якідопоможуть очистити кишечник від токсинів (наприклад, активоване вугілля, смекта). Якщо поносу у дитини супроводжує блювота, то в лікуванні важливо використовувати препарати підтримки водно-сольового балансу (типу Регидрон), щоб не допустити зневоднення. Для відновлення нормальної мікрофлори в кишечнику рекомендується прийом препаратів на основі фізіологічної бактеріальної флори (наприклад, Лінекс, Біфіформ).

Дієта при проносі у дітей

Важливо правильно організувати харчування дитини при проносі і дотримуватися дієти.

висока температура понос у дитини

Бажано пити більше рідини у вигляді води,відварів сухофруктів, морсів. Слід виключити з раціону дитини на час недуги все солодке, борошняне, жирне, а також фрукти і соки. Вітаються страви з картоплі, рису та інших круп на воді без додавання масла. </ P>

Лікування проносу у дитини народними засобами

Від проносу у дітей добре допомагають чаї на основі таких трав, як ромашка і м'ята. Їх слід давати дитині по 1 чайній ложці перед кожним годуванням.

Також в лікуванні проносу у дітей добрезарекомендував себе наступний рецепт: 1 стакан рису залити 6 склянками води і кип'ятити на повільному вогні. Отриманий відвар процідити і в теплому вигляді давати хворій дитині по 1/3 склянки кожні 2 години.