пронос у дитини ніж лікувати

В результаті порушення роботи травноготракту у малюка може відзначатися пронос протягом тривалого періоду часу. Випорожнення більше 5 разів за добу вважається поносом. У такій ситуації перед батьками постає питання, чому зупинити пронос у дитини. Особливо важливо звертати увагу на характер стільця дитини молодше одного року. Дитина віком до 12 місяців має найчастіше рідкий стілець, однак, при наявності в калі домішок крові, зміни кольору, погіршення загального самопочуття малюка, слід негайно звернутися за лікарською допомогою. Якщо відзначається пронос у дитини, то тільки лікар зможе визначити, чим лікувати діарею з урахуванням його вікової групи і загального самопочуття малюка.

Що можна приймати дитині при проносі?

Якщо у дитини відзначається діарея, то лікар може порекомендувати приймати такі препарати від проносу для дітей з групи ентеросорбентів, які покликані нейтралізувати шкідливі токсини:

  • смекта;
  • активоване вугілля;
  • ентеросгель;
  • лінекс;
  • полисорб.

Активоване вугілля є найбільш часто використовуваний засіб від проносу для дітей.

Оскільки при проносі порушується мікрофлора кишечника, додатково педіатр може призначити прийом ліків, що містять корисні біфідо- та лактобактерії - хилак-форте, лактулоза.

Чим поїти дитину при проносі?

Якщо у дитини пронос, то він втрачає великукількість рідини. У такій ситуації важливо забезпечити малюкові рясне пиття. Однак звичайна вода не підійде, так як вона швидко виходить з дитини. В результаті у нього спостерігається порушення електролітного балансу і вимивання корисних мінералів з клітин і тканин організму. В такому випадку рекомендують давати дитині спеціальні регідратаціонних розчини (регідрон, оралит), які можна придбати в будь-якій аптеці.

Схожий за своїм складом розчин можнаприготувати самостійно в домашніх умовах. Для цього необхідно на один літр простої води додати половину чайної ложки соди, одну столову ложку цукру і чайну ложку солі. Отриманий розчин необхідно давати протягом усього дня дитині в невеликих кількостях, але часто. Це дозволить підтримувати водний баланс організму на належному рівні.

Народні засоби від проносу дітям

Найбільш ефективним засобом від проносу є відвар рису в співвідношенні 1: 3. Такий відвар необхідно пропонувати дитині кожні дві години в невеликих кількостях.

Чай з м'яти і ромашки також допоможе зупинити діарею. Такий чай дають не менше 5 разів на день.

Плоди глоду допоможуть забезпечити дитинукорисними мікроелементами, відновити імунітет, а також вивести з дитячого організму шкідливі токсини і небезпечні речовини. Для приготування відвару беруть 5 грам плодів глоду, заливають однією склянкою кип'яченої води, ставлять на вогонь і кип'ятять протягом 10 хвилин. Такий відвар необхідно давати дитині 3 рази в день по одній столовій ложці.

Якщо у дитини понос не припиняється тривалийчас, то до періоду звернення до лікаря можна полегшити стан малюка. Потрібно якийсь час не годувати його, а забезпечити вітамінне пиття, наприклад, відвар з дворічного ослінніка. Одна столова ложка трави змішується зі склянкою окропу і кип'ятити протягом трьох хвилин. Після того, як відвар охолов і настоявся, його дають дитині 3-4 рази

що приймати дитині при проносі

в день по одній чайній ложці.</ P>

Також буде корисним для дитини компот з шипшини, який допоможе додатково забезпечити надходження вітамінів в дитячий організм.

Батькам слід уважно ставитися доздоров'ю своєї дитини і пам'ятати, що діарея є симптомом різних кишкових інфекцій, діагностувати які допоможе лікуючий лікар при наявності додаткових симптомів у вигляді болю в животі, нудоти і блювоти. А грамотно і вчасно розпочате лікування дозволить уникнути ускладнень надалі.