велосипеди для дітей

Рано чи пізно перед батьками постає питання -як вибрати велосипед своїй дитині. Діти бувають різного віку, зросту і статури, деякі тільки збираються осідлати трьох- або двоколісного коня, а хтось же вже вимагає дорослий гірський велосипед. Ми постараємося розібратися в цьому питанні.

Як правильно підібрати велосипед дитині?

Важливо вибирати його разом з дітьми.

Основні параметри при виборі:

 • дитячий триколісний велосипед. На ньому можна вчитися кататися з двох років. Велосипед повинен підходити малюкові по зростанню, коліна не впираються в кермо, ніжки повинні легко діставати до педалей. Для вашого комфорту вибирайте велосипед з ручкою для вас ззаду - щоб безпечно переходити з малюком вулицю;
 • якщо ваша дитина постарше, але він ще не вмієкататися - вибирайте двоколісний велосипед, але з маленькими колесами ззаду для підтримки. Головне, щоб вони були трохи вище основного колеса - тільки щоб підтримувати рівновагу на самому початку. Потім їх можна зняти;
 • наявність ножного гальма - в екстремальній ситуації дитина може забути і не вичавити до кінця ручне гальмо;
 • кермо і сидіння повинні регулюватися по висоті - щоб завжди можна було підкоригувати під зростаючого малюка;
 • кермо повинен фіксуватися, щоб не крутитися на 360 °;
 • ланцюг повинна бути в захисному кожусі;
 • обов'язково купите налокітники, наколінники і шолом!

Ось ви правильно підібрали дитині велосипед, тепер черга за малим - навчити його кататися!

Як навчити дитину їздити на велосипеді?

Зазвичай це питання виникає при покупцідвоколісного «залізного коня». Виберіть рівну асфальтований майданчик, можна з невеликим ухилом. Постарайтеся, щоб нікого з глядачів не було. І тепер час навчити дитину кататися на велосипеді:

 1. Рівновага. Важливим моментом є навчити дитину триматирівновагу. Будьте готові до того, що вам доведеться походити поруч з дитиною, зігнувшись, притримуючи його за кермо і сидіння. Поясніть дитині, що рівновага утримується при їзді, коли зупиняєшся - то велосипед падає. Учіть дитину плавно рушати, не роблячи при цьому різких поворотів керма. Дивитися потрібно вперед на дорогу. Притримуючи дитини на велосипеді, періодично відпускайте його, даючи відчути рух і рівновагу.
 2. Уміння падати. Другий важливий етап - вміння падати. Без цього, мабуть, не обходиться навчання ні в кого. Для початку дитині можна одягнути наколінники і налокітники. Учіть дитину падати акуратно, щоб ноги не плуталися в колесах і ланцюгах.
 3. як навчити дитину кататися на велосипеді

 4. Гальмування. Учіть дитину плавно сповільнювати рух і, коли велосипед майже зупинився нахиляти його трохи набік, виставляючи одну ногу.

Якщо поки що навчити дитину немає можливості, апокататися на велосипеді хочеться - купите на велосипед спеціальне сидіння для дитини. Воно може бути з кріпленням як на рульове колесо, так і на багажник. Перше краще, так як у вас є з дитиною зоровий контакт. Друге, завдяки спинці, краще фіксує дитини, якщо він раптом засне в дорозі. Обов'язково вибирайте крісло з підставками для ніг дитини, щоб виключити потрапляння одягу і ніг в спиці.