самооцінка у молодших школярів

Самооцінкою прийнято вважати комплекс почуттів іпереконань людини про самого себе. Роль самооцінки школярів полягає не тільки в відмінному навчанні, дитина з почуттям власної гідності націлений на успіх і в житті. Здорова адекватна самооцінка - це запорука гармонійного розвитку особистості. Невпевнений в собі учень і в дорослому житті буде нерішучим.

Що впливає на становлення самооцінки молодшого школяра?

Формування самооцінки молодшого школяравідбувається ще в дитсадівському віці і завершується до 6-8 років. У неї можна включити оцінку самого себе, свого положення в шкільному колективі, своєї діяльності, успішність. Дослідження самооцінки молодших школярів показало, що у дітей цього віку слабо розвинена самокритичність. Це означає, що в будь-якій суперечці дитина буде стверджувати неправоту тільки свого опонента. На становлення самооцінки впливає хороша успішність у навчанні, що допомагає завоювати авторитет у класі. Важливо вміння спілкуватися в колективі. Стиль виховання батьків так само впливає на розвиток самооцінки молодших школярів. У сім'ї, де дитину принижують, ображають, не хвалять, виростають невпевнені в собі люди.

Провести діагностику самооцінки молодшихшколярів не складно. Намалюйте на аркуші паперу сходи з 7 ступенів, пронумеруйте їх і попросіть дитину розташувати однокласників таким чином: на 1-3 сходинках - хороші хлопці, на 4 - ні хороші, ні погані хлопці, на 5-7 ступенях - погані. І в кінці попросіть відзначити в цій символічній ієрархії себе. Якщо дитина вибере 1 щабель, то це говорить про завищену самооцінку, 2-3 - про адекватну, 4-6 низьку самооцінку.

Як підвищити самооцінку школяра?

Дитині важливо відчувати підтримку в першу чергу від найрідніших людей - батьків. Саме дорослі можуть поліпшити думку малюка про себе. Отже, кілька порад:

  1. Намагайтеся частіше хвалити улюблене чадо за найменші досягнення, а також демонструйте свою любов і гордість за нього.
  2. Знайдіть діяльність, в якій дитина буде успішний - вишивання, малювання, іноземна мова і т.д.
  3. Будьте для дитини захистом, підтримкою, опорою. Намагайтеся завжди бути на його боці. Знаючи, що у нього є надійний

    як підвищити самооцінку школяра

    «Тил», малюк буде відчувати себе впевненіше.
  4. Розширюйте коло спілкування вашої дитини, знайомте його з дітьми ваших знайомих і друзів.
  5. Віддайте його в спортивну секцію або гурток: спільні інтереси, боротьба за першість, командний дух сприяють підвищенню самооцінки молодших школярів.
  6. Навчіть малюка говорити «Ні!».

І, найголовніше, намагаючись підвищити самооцінку дитини молодшого шкільного віку, батькам необхідно бути хорошим зразком для наслідування.