патріотичне виховання молодших школярів

Дуже важливо почати прищеплювати дитині любов до Батьківщини, країні, своєму народові з раннього дитинства. Адже патріотизм - одна з важливих рис сучасної розвиненої особистості.

Актуальність патріотичного виховання молодшихшколярів пов'язана з тим, що зараз дуже багато негативної інформації, особливо в ЗМІ, яка часто підриває віру і любов до народу і країні. Саме тому необхідна програма цивільного і військового патріотичного виховання школярів.

Патріотичне виховання молодших школярівдозволяє з раннього віку сформувати правильне ставлення дітей до своєї країни - вміння цінувати і поважати події минулого і сучасні досягнення нашого народу, пояснити поняття добра і зла, сформувати уявлення про значущість Росії і її самоцінності. Все це допоможе виростити покоління, готове до подвигу, готове відстоювати інтереси своєї країни. Адже патріотизм має характерні риси - віротерпимість, законослухняність, трепетну любов до рідної природи.

Патріотизм грунтується не на порожньому місці, а навікові традиції і традиції нашої країни. Найголовніше - самостійно школа не зможе впоратися з патріотичним вихованням. Тут має бути присутня підтримка і участь сім'ї.

Завдання патріотичного виховання школярів

Програма морального патріотичного виховання молодших школярів спрямована на виконання наступних завдань:

  • виховувати у школяра почуття самоповаги через його добрі вчинки, любов і повагу до сім'ї і друзям, почуття поваги до старших;
  • формувати уявлення про оточення людини, вміння вести себе в суспільстві відповідно до загальноприйнятих норм;
  • виховувати любов до малої батьківщини через інтерес до сімейної історії та її традицій, повага до її минулого країни, справжньому, а також виховати почуття відповідальності за її майбутнє.

Особливості патріотичного виховання молодших школярів

Але не варто забувати, що ми говоримо зараз продітях у віці 7-10 років, і з цими завданнями можна справлятися тільки через ігри і захоплюючі заходи, доступні для розуміння дітей - це головна особливість патріотичного виховання молодших школярів. Основні заходи, спрямовані на формування патріотизму: класні години, ділові ігри, зустрічі з ветеранами, бесіди, вікторини, огляди-конкурси, колективні творчі справи, змагання, виставки, екскурсії, походи, поїздки, знайомство з історичним минулим малої батьківщини, її традиціями, фольклором, звичаями російського народу.

Військово-патріотичне виховання є однієюзі складових шкільної програми. Основна мета - це формування любові до Батьківщини, психологічної та моральної готовності до служби в армії - захист своєї країни. Справитися з цим завданням дозволяють екскурсії в історичні музеї, походи по місцях бойової слави. Все це залучає школярів до історії нашої країни, її духовності.

Не варто забувати і про спортивну складову. Участь в різних змаганнях, спортивних святах разом з батьками згуртовує родини, і ланцюжок школа-сім'я-педагог стає сильнішою, міцнішою, авторитетніше в очах молодших школярів.

військово патріотичне виховання школярів

Громадянське патріотичне виховання дозволяєформувати правильну громадянську позицію, любов і повагу до старшого покоління. Тут так само важливо участь сім'ї - адже в історії практично кожної є моменти, пов'язані з подвигом під час війни. Розповідайте дітям про бабусь і дідусів, їх участі у Великій вітчизняній війні, під час перегляду в фотографії - вивчайте історію своєї родини, це теж виховує в дітях маленьких патріотів! Вивчайте листи, щоденники - це дозволяє дітям стикатися з історіями людей, переживати їх долі. Це надає неоціненне значення!

Не забувайте, що саме ви, батьки, є головним прикладом для наслідування своїм дітям - будьте самі патріотами!