духовно моральне виховання школярів

Проблеми духовно-морального виховання школярів

В кінці минулого століття сталася справжнякультурно-моральна революція, яка похитнула усталену систему цінностей в суспільстві, прийняту в нашій країні. Було поставлено під сумнів інститут сім'ї, як основа морального розвитку дитини. Це не кращим чином позначилося на підростаюче покоління. Підлітки стали агресивними, некерованими.

У зв'язку з глобальними економічнимиперетвореннями в державі, зниженням рівня життя, повальної безробіттям батьки часто стали ставити на перше місце фінансове благополуччя сім'ї. У пошуку гідної оплати своєї праці багато батьків покинули батьківщину або влаштувалися працювати на кілька робіт одночасно. А в цей час їхні діти, в кращому випадку, знаходяться під опікою бабусь. У гіршому - надані самі собі. Їх вихованням ніхто не займається, воно пускається на самоплив.

А тим часом слабка дитяча психіка щогодинипіддається величезній інформаційної навантаженні. Найрізноманітніша інформація, не призначена для дитини, буквально охоплює його з усіх боків: із засобів масової інформації, з мережі інтернет. Повсюдно проводиться пропаганда алкоголю, сигарет, розкутого, а часом і розпусної поведінки. Та й самі батьки часом подають не кращий приклад для наслідування. Кожна п'ята дитина росте у неповній сім'ї.

Чим раніше батьки задумаються над проблемами духовно морального виховання школярів, тим краще. Адже саме в шкільні роки закладається основа духовності - морального багатства людини.

Як відбувається духовно-моральне виховання?

Чимала відповідальність за моральневиховання і світогляд школярів накладається на педагогів, зокрема класних керівників. Людина, якій довірено формування особистості майбутнього громадянина своєї держави, сам повинен володіти незаперечними особистісними якостями і бути для своїх підопічних прикладом для наслідування. Як класна, так і позакласна діяльність вчителя повинна бути спрямована на виконання завдань морального виховання школярів.

Програма духовно морального виховання школярів полягає:

  • в засвоєнні і застосуванні на практиці знань про призначення людини, про цінності людського життя (як своєї, так і чужої);
  • в розвитку високого морального і культурного рівня;
  • в розвитку патріотизму;
  • у вивченні історії свого народу, його минулого і сьогодення;
  • в усвідомленні свого впливу на майбутнє Батьківщини.

Особливості методів і заходів по духовноморальному вихованню молодших і старших школярів полягають в посиленні взаємодії між школою і батьками. Досягається це шляхом особистих сімейних зустрічей, проведення батьківських зборів в неформальній обстановці. Також проводяться спільні позашкільні заходи: відвідування музеїв, виставок і походів, проведення спортивних змагань.

Концепція духовно морального виховання школярів передбачає створення таких умов навчання, при яких

нарвственно виховання і світогляд школярів

формується і стимулюється позитивне ставлення до здорового способу життя.</ P>

Одним з напрямків морального вихованняшколярів є поглиблене вивчення мистецтва, а саме літератури, музики, театрального творчості, образотворчого мистецтва. Наприклад, театральні перевтілення, прийняття на себе різних образів наочним чином зміцнює в душах дітей справжні цінності.

Школа на сьогоднішній день проводить колосальнуроботу по духовному вихованню підростаючого покоління. Погляди знову звертаються до вивчення релігії. І завдання батьків - це спільно з педагогами вкласти в юні незміцнілі душі зерно істини.