естетичне виховання школярів

Естетичне виховання - це системапедагогічної діяльності, яка найбільш повно використовує всі можливості розвитку школяра. Дана система об'єднує під собою спільну роботу школи і сім'ї, вчителів і батьків - адже саме така взаємодія може забезпечити грамотне моральне естетичне виховання школярів.

Як відбувається морально-естетичне виховання школярів?

Для реалізації програми по моральномувихованню школярів застосовуються специфічні методи і форми роботи. Основними є роз'яснення, аналіз творів мистецтв, рішення естетичних завдань, заохочення, позитивний приклад. Форми виховання - це різні бесіди на естетичні теми, перегляди фільмів, вечори поезії. Для молодших школярів найефективніші засоби - це ігри, спілкування, природа, мистецтво, література, побут.

Сам науково-пізнавальний процес надаєвеличезні можливості для естетичного виховання як молодших, так і старших школярів. Мислення підсилює естетичні переживання. Процес розумової та фізичної праці, його зміст, результати роботи також впливають на естетичне виховання. Грамотно організована праця викликає почуття задоволення і насолоди. Дитину завжди радують позитивні результати його діяльності. Тому основною особливістю морального естетичного виховання молодших школярів є пізнання через гру. Адже все, що несе позитивні емоції, легко запам'ятовується і засвоюється дітьми. Обстановка, ритуали гри, костюми - все це доставляє школярам масу задоволення. До того ж під час ігор діти дуже багато і неофіційно спілкуються. Адже спілкування - це діяльність, яка має високу духовної значимістю для дітей. Естетичне виховання через працю - один з найважливіших аспектів успішного педагогічного процесу.

Природа також є важливим засобомвиховання. Вона, на відміну від мистецтва, рухлива і натуральна. Картина природи постійно змінюється протягом доби, за нею можна нескінченно спостерігати! Природа облагороджує людські почуття, впливаючи на духовне обличчя людини. Природа - це і музика: спів птахів, шелест листя, дзюрчання води. Аромати лісів і полів, краса і гармонія навколишнього світу викликають у школяра переживання, які стають дорогими людині при постійному спілкуванні з природою і лягають в основу патріотичного почуття.

Величезну роль в програмі морального іхудожньо-естетичного виховання відіграють різні заходи поза класом і поза школою. Це дозволяє зв'язати творчість школярів і естетичне освіту. Саме так учні отримують можливість розкрити свій творчий хист, проявити індивідуальність, збагатити свій життєвий досвід, зайняти своє місце в колективі.

Програма естетичного виховання школярів у позаурочний час включає в себе три взаємопов'язаних ланки:

  • розвиток естетичних почуттів;
  • естетичне освіту;
  • поповнення досвіду художньої діяльності.

Але все це буде нездійсненним без підтримки батьків. З урахуванням його особливостей

морально естетичне виховання школярів

вони застосовують ті ж форми і засоби дляестетичного виховання дітей. Головний обов'язок батьків - створення сприятливих умов для виховного процесу: затишна домашня обстановка, підібрані предмети мистецтва, багата бібліотека, телевізор, музичні інструменти. Але найважливіше - це щирі й довірливі відносини в родині, спільна праця і дозвілля. Величезне естетично-виховне значення мають сімейні свята. На все життя запам'ятовуються спільні прогулянки, походи в театр і кіно.</ P>

Але самим необхідною умовою успіху батьків в моральному естетичному вихованні дітей є зв'язок зі школою і співпрацю з учителями та вихователями.