естетичне виховання дошкільнят

Естетичне виховання дошкільнят представляєсобою тривалий процес, мета якого полягає у розвитку у дітей здатності сприйняття краси навколишнього світу, а також розвиток знаходяться в зародковому стані творчих здібностей. Починається він практично з народження.

Естетичне виховання ще маленьких, по суті,дітей дошкільного віку - поняття досить широке. Воно включає в себе розвиток ставлення до світу, побуті, природі, праці і до суспільного життя взагалі.

Завдання естетичного виховання

Основним завданням, яке ставиться приестетичному вихованні, є формування у дитини і подальший розвиток сприйняття світу з естетичної точки зору. Їх виконання досягається шляхом розвитку у дітей фантазії, уявлень, почуттів, які безпосередньо впливають на творчі здібності і процес формування у нього смаку.

Так, ще з перших днів свого життя малюк мимоволітягнеться до яскравого, красивого, сам того не усвідомлюючи. Наприклад, при вигляді блискучої, гарні іграшки він мимоволі простягає до них руки. У цей момент і виникає перша в його житті зацікавленість, яка є найбільшою складовою частиною естетичного виховання.

предмет виховання

Предметом цього методу виховання є сампроцес розвитку у дошкільників засобами мистецтва художнього та естетичного сприйняття світу. Саме тому воно безпосередньо пов'язане з моральним вихованням. Знайомство малюка з красотами зовнішнього світу сприяє розвитку почуттів і розумових здібностей. Але це не означає, що довгий процес естетичного виховання повинен закінчуватися разом із закінченням ДОУ.

засоби виховання

До засобів естетичного виховання всіхдошкільнят можна віднести самостійну, усвідомлену художню діяльність дітей. Саме в процесі подібного роду діяльності діти і реалізують свої художні задуми,

естетичне виховання дітей дошкільного віку

які в результаті можуть переходити в здатності.</ P>

Розвиток художньої діяльностібезпосередньо сприяє стимулюванню процесу навчання на заняттях. Крім того, саме завдяки художньої діяльності здійснюється естетичне виховання засобами мистецтва.

У процесі такого виховання кожна дрібниця грає важливу роль: колір, звук, форма - дитина сприймає все прекрасне в сукупності ліній, квітів, фарб.

Таким чином, сьогодні велика увага приділяється естетичному вихованню дітей, саме воно є якоюсь основою для гармонійного становлення особистості.