моральне виховання молодших школярів

Під моральним вихованням прийнято розумітиформування у дитини адекватного ставлення до навколишнього світу, людям, тваринам і рослинам. Провідну роль у вихованні духовних якостей відіграє сім'я, адже це - перша і головна середовище проживання маленького громадянина. У другу чергу моральним вихованням молодших школярів займається школа, де дитина також проводить багато часу. Особистість дитини формується вже з перших років життя, коли він починає розуміти слова «ні» і «не можна». Далі ми розглянемо, особливості духовно-морального виховання молодших школярів в сім'ї та школі.


Формування духовних якостей у молодших школярів в сім'ї

Найбільш важливою умовою гармонійного становленняособистості є створення сприятливої ​​атмосфери в сім'ї. Дитина повинна розуміти, що всі члени сім'ї не тільки люблять його, але люблять і поважають один одного. Адже приклад батьків - найголовніший, і дитина на рівні підсвідомості прагне скопіювати модель поведінки дорослого.

Саме в родині дитина вперше долучається допраці, нехай це будуть навіть незначні доручення, але вони теж грають свою позитивну роль у вихованні. З ранніх років найближчі родичі пояснюють малюкові, «що таке добре, а що таке погано». При цьому, дуже важливо створювати для дитини ситуації, в яких він вчиться чинити правильно (поділитися з ближнім, попросити вибачення, допомогти старшим). З раннього дитинства маленька людина вже має розуміти, що брехня - це погано, а слід завжди говорити правду, якою б вона не була.

Батьки повинні показувати своїй дитині, що вінїм небайдужий, і його інтереси для них важливі. Тому члени сім'ї повинні цікавитися успіхами дитини в школі, відвідувати батьківські збори і брати участь у позакласній роботі (підготовка і участь в шкільних святах, туристичних походах).

Моральне виховання молодших школярів в процесі навчання в школі

Шкільні вчителі допомагають закріпити тіпозитивні якості, які розвивають в дитині батьки. Навчальний заклад навчає молодшого школяра адаптуватися і жити у великому колективі. Саме в школі у дитини можуть з'явитися перші друзі, а від того, як людина, будучи ще школярем молодших класів, відноситься до дружби, буде залежати його подальше життя.

Безсумнівно, погано, якщо моральним вихованняммолодшого школяра займається тільки школа. Шкільний учитель при всьому своєму відповідальному ставленні до роботи фізично не може приділити особливу увагу всім учням класу. Звичайно, більше уваги приділяється, так званим, проблемним дітям. Їхніх батьків часто викликають в школу і проводять з ними роз'яснювальні бесіди щодо виховання дітей.

Моральне виховання молодших школярів у позаурочній діяльності

Прикладами такого виховання можуть стативиховання почуття колективізму під час туристичних походів, спортивно-масових заходів в школі. Дітей вчать ділитися будь-якими ласощами, які хтось взяв з собою.

духовно моральне виховання молодших школярів

Важливим є вміння надати допомогу тому, хто вїї потребує, або покликати на допомогу дорослого. Дитина, будучи ще зовсім малим, повинен не бути байдужим не тільки до інших людей, але і до тварин і рослин. </ P>

Про етичне виховання молодших школярів вшколі і вдома можна говорити ще дуже багато, ми розглянули лише основні його аспекти. Багато сучасних батьків, прагнучи до матеріальних благ, щоб забезпечити своє майбутнє і свою дитину, забувають про головне, що в гонитві за грошима вони можуть «втратити час» для виховання своєї дитини. Важливо пам'ятати, що провідну роль відіграють батьки, а школа - допоміжну.