трудове виховання школярів

Трудове виховання дітей починається ще в ранньомувіці, в родині, коли у малюка формуються елементарні уявлення про працю, як формі діяльності. Праця завжди був одним з основних засобів, що беруть участь в становленні особистості. Саме тому трудовому вихованню школярів сьогодні приділяється особлива увага.

Завдання трудового виховання

Основними завданнями трудового виховання дітей в установах освіти (школах) є:

  • формування у дітей позитивного ставлення до трудового процесу, який є однією з найвищих життєвих цінностей;
  • розвиток пізнавального інтересу до отримання знань, прагнення застосувати їх у практичній діяльності;
  • виховання у дитини високих моральних і психологічних якостей, працьовитості, відповідальності і почуття обов'язку.
види праці

Трудове виховання молодших школярів має своїособливості та методи, які обумовлені господарсько-економічними, а також виробничими можливостями району і окремо взятої школи. В цілому ж, навчальний працю зазвичай підрозділяється на:

  • розумовий;
  • фізичний.

Як відомо, розумова форма трудової діяльності вимагає більше вольових зусиль, посидючості і терпіння. Саме тому дитину необхідно привчати до повсякденного розумової праці.

Крім розумової праці шкільною програмою такожпередбачений і фізична праця, який здійснюється на уроках трудового навчання. Так, фізична праця сприяє створенню умов для прояву моральних якостей дітей, формує почуття колективізму, взаємодопомоги та поваги до результатів діяльності своїх однолітків.

Окремо можна виділити так званийсуспільно-корисна праця. Особливістю його є те, що організовується він, перш за все, в інтересах всіх членів колективу. Однак при цьому також не можна забувати про інтереси окремої дитини.