естетичне виховання молодших школярів

Естетичне виховання молодших школярівє невід'ємною складовою формування особистості. Його визначальним фактором є мистецтво у всіх проявах. З його допомогою здійснюється різнобічний розвиток дитини, в тому числі і в сфері емоцій. Також під впливом мистецтва формується образне мислення, розуміння краси і творчі здібності.

Особливості та основні завдання

Основні завдання художньо-естетичного виховання для школярів молодших класів перераховані нижче:

  1. Накопичення вражень від прослуховування музичних творів або ж від споглядання шедеврів живопису.
  2. Формування свого смаку на основі отриманого запасу знань і вражень, вміння насолоджуватися мистецтвом.
  3. Формування та подальший розвиток творчих здібностей.

Особливістю естетичного виховання школярівмолодших класів, в першу чергу, є важлива роль особистості педагога. Саме від нього залежатиме естетичний розвиток дитини. Завдання вчителя - викликати інтерес у дитини в таких сферах, як музика, спів, хореографія, малювання і інше.

Ідеали дітей часто зазнають змін підвпливом батьків, друзів, різних життєвих ситуацій. Тому важливо, щоб викладач зміг підносити інформацію так, щоб формувалися чіткі стійкі уявлення про естетичну сфері, і дитина отримує задоволення від прилучення до світу прекрасного. У цей період провідною формою прилучення до мистецтва вважаються мультфільми, дитяча література, кіно. Дані джерела є багатий матеріал різних ситуацій, необхідних для пізнання життя.

Методика

Морально-естетичне виховання молодших школярів завжди індивідуально

особливості естетичного виховання молодших школярів

і здійснюються під час спільної діяльностідітей та вчителів. Так як кожна дитина сприймає отриману інформацію по-різному, і реакція на прекрасне часто відрізняється. Серед методів естетичного виховання молодших школярів виділяють основні дві групи - це вербальні і наочні. </ P>

Словесний метод має на увазі використання яскравихописів та образів. При цьому дітки не тільки розуміють сенс твори, а й відчувають настрій персонажів. Допомога в цьому надають і різні наочні посібники та ілюстрації. Для формування адекватного емоційного відповіді важлива гармонія у всьому, і навіть в деталях гардероба і в інтер'єрі приміщення.