Пронос у грудничка

Перші місяці життя дитини є найбільштривожними для батьків. У цей період відбуваються множинні зміни в організмі новонародженого і нерідко виникають різні проблеми. Однією з таких проблем є пронос у грудничка. Це явище досить поширене, але викликає серйозні переживання у батьків.

Перш за все, батьки повинні знати, що нормальний стілець у грудничка є рідким. Для того щоб зуміти розпізнати серйозну загрозу здоров'ю новонародженого необхідно знати, як виглядає пронос у грудничка і які чинники його викликають. Новонароджений може спорожняти свій кишечник після кожного годування. Для того щоб визначити наявність проносу у грудничка необхідно звернути увагу на його консистенцію. Жовтуватий, схожий на рідкий сирок стілець є нормальним. Симптомами проносу у грудничка є:

 • частий, рідкий і нестримний стілець;
 • водянисті випорожнення;
 • наявність слизу в стільці;
 • зелений стілець;
 • наявність кров'яних прожилок в стільці.

У більшості випадків пронос у грудничкасвідчить про порушення в травній системі або інфікуванні слизової оболонки кишечника. Найбільша небезпека, яку представляє пронос у грудничка - це зневоднення організму. Проблема значно ускладнюється, якщо у грудничка пронос і блювота. В цьому випадку організм втрачає рідину набагато швидше. Однією з основних причин проносу у немовлят є вживання матір'ю, яка годує ряду небажаних продуктів. Зміна молочних сумішей, також, може привести до цієї неприємності. У дітей в більш дорослому віці, що вживають різний прикорм, організм, таким чином, в основному, реагує на нові свіжі фрукти і овочі.

Що робити при проносі у грудничка?

Залежно від того, як виглядає кал малюка і як дитина поводиться, слід приймати рішення.

 1. Якщо у дитини пронос, але він веде себе нормальноі не виявляє ознак неспокою, то не варто бити тривогу. Малюкові слід давати більше рідини і спостерігати за його поведінкою. У багатьох випадках пронос у грудничка проходить сам по собі.
 2. Якщо у немовляти пронос з кров'ю, слідзвернутися до лікаря. Це явище може бути спричинено серйозними кишковими захворюваннями. Тільки лікар зможе визначити справжню причину проблеми і призначити курс лікування.
 3. Якщо у немовляти зелений пронос зі слизом, то причиною цього є інфекція гастроентерит. В цьому випадку кал новонародженого може мати неприємний запах, а на шкірі дитини можливі червоні висипання.

  Чим лікувати у грудничка пронос

  Цей випадок, подібно до попереднього, вимагає медичного втручання і прийому медикаментів.
 4. Якщо у немовляти пронос і температура, це можеозначати наявність інфекції в організмі або застуду. У цьому випадку батькам слід кілька днів почекати. Це явище нерідко спостерігається, коли у малюка починають прорізуватися зуби і проходить саме по собі. Але якщо ці неприємні симптоми спостерігаються більше 5 днів, батькам слід викликати лікаря додому.
 5. Якщо у немовляти пронос після прийому антибіотиків, то про це потрібно повідомити лікаря і припинити прийом цих препаратів.

У разі якщо у грудничка пронос, блювота ітемпература, необхідно невідкладно звернутися до лікаря. Ці симптоми свідчать про серйозні порушення в дитячому організмі. В цьому випадку відповісти на всі запитання батьків і підказати, ніж лікувати пронос у грудничка, може тільки фахівець.