Пронос у грудничка що робити

Молодим батькам складно ще орієнтуватися встані дитини і найменша зміна поведінки викликає занепокоєння, і навіть паніку. Особливо хвилює питання, пов'язане зі стільцем малюка. Що ж вважається у грудничка поносом, а який стан є нормальним і не вимагає термінового втручання?</ P>

Як визначити пронос у грудничка - основні симптоми

У дітей на першому році життя стілець спостерігаєтьсядосить частий, до десяти разів на день. Особливо коли малюк знаходиться на грудному вигодовуванні. Искусственники випорожнюються трохи рідше. У другому півріччі, коли дитина починає вже отримувати прикорм він починає какати ще рідше і більш оформленої масою. Але в порівнянні з дорослою людиною, кількість випорожнень протягом доби ще залишається досить частим - 3-5 разів.

Коли малюк веселий і активний, як завжди, у ньогоне підвищена температура, а кал має жовтий, зелений або золотистий колір і в невеликій кількості містить слиз, то для дитини це вважається нормою, навіть якщо стілець рідкий. Але якщо раптово його частота збільшилася до 10-15 разів і більше, в калі з'явилися прожилки крові, піна, або багато слизу, він став смердючим і дуже рідким, то негайно слід викликати лікаря.

Зневоднення у маленьких діток настає дужешвидко і з нею наростає інтоксикація всього організму, а в тандемі з високою температурою це може призвести до біди. Не слід відмовлятися від госпіталізації, адже при таких серйозних симптомах домашнє лікування може тільки ускладнити ситуацію.

Що викликає пронос у грудничка?

Батьки часто не розуміють, чому у грудничкараптово починається пронос. Причин може бути багато. Найчастіше це порушення режиму харчування годуючої мами або введення малюкові нової їжі. На новий продукт у дитини можлива така реакція. Як правило, такий понос у грудничка несильний і лікування зводиться до скасування всіх нових продуктів і заповненні запасу рідини.

Ситуація набагато складніше, коли пронос викликанийвірусами або бактеріями. Він триває кілька днів і стану малюка без належного лікування швидко погіршується. Дисбактеріоз і лактазная недостатність також часто викликають розлад. Що робити, коли пронос у грудничка викликаний цими станами, повинен вирішувати лікар.

Чим лікувати пронос у грудничка?

Що вважається поносом у грудничка

До приходу лікаря малюкові потрібно давати потрохурозчин Смекти і Регідрону, згідно дозуванні. На грудному вигодовуванні для попередження зневоднення дитини частіше прикладають до грудей. Найголовніше зараз для батьків - стежити за питним режимом дитини. Якщо пронос посилюється малюкові потрібно зробити очищувальну клізму. </ P>

Не можна давати ніяких препаратів, крімсорбентів, без призначення лікаря. Для лікування, в залежності від тяжкості стану, можуть бути призначені антибіотики, препарати, що зупиняють пронос, і пробіотики для нормалізації флори кишечника.