болить клітор після пологів

Деякі жінки при відвідуванні гінеколога післяпологів скаржаться, що у них болить в області клітора. Нерідко дане явище жінки пов'язують з тим фактом, що після пологів проводилася епізіотомія і, можливо, при ушивання глибоких тканин піхви був зачеплений клітор. Насправді це не так. Спробуємо розібратися, чому ж болить клітор після пологів, і назвемо основні причини даного явища.</ P> Через що може боліти клітор?

В першу чергу серед можливих причин лікаріназивають наслідок надлишкового тиску плоду на органи малого тазу. При проходженні по родових шляхах малюка відбувається перерозтягнення тканин піхви, в тому числі і клітора. У таких випадках, як правило, дискомфорт самостійно зникає через 10-14 днів з моменту появи немовляти не світло.

В окремих випадках біль в області клітора післяпологів може виникати в результаті скупчення в його капюшоні смегми (виділень). Таке відзначається в основному при недотриманні інтимної гігієни або неправильному її проведенні у жінок, що мають велику крайню плоть.

Також варто відзначити, що подібне можевідзначатися після пологів, при яких жінці встановлювався катетер, - трубка для відводу сечі з міхура. Подібну процедуру проводять, як правило, перед здійсненням кесаревого розтину</a>

За якими ще причин може виникнути біль в клітор?

При скаргах жінки до лікаря на те, що у неїболить клітор після пологів, він відповідає, що це нормально. Однак при цьому необхідно враховувати, що поява такого роду порушення не відразу після народження малюка, а через деякий час (2-3 тижні), може говорити про загострення хронічного процесу в репродуктивній системі або ж розвитку інфекційного захворювання, наприклад, герпес або кандидоз. Саме тому в таких ситуаціях призначається мазок з уретри і піхви, що дозволяє визначити причину болю.