викидень на ранньому терміні потрібна чистка

Досить часто жінки, які перенесли викидень наранньому терміні, запитують у лікарів про те, чи потрібна чистка. Давайте спробуємо відповісти на дане питання і детально розповімо, в якому випадку після самовільного аборту проводиться вишкрібання.</ P> Що таке «чистка» після викидня?

У медичній термінології подібного родупроцедура носить назву вишкрібання, або кюретаж. Вона має на увазі повне видалення залишків тіла зародка або плодового яйця, якщо викидень стався на дуже маленькому терміні, - 5-8 тижнів.

Чи потрібна чистка після викидня і чи завжди її роблять?

Після того, як був діагностований мимовільний аборт, про що говорить спазмування матки і поява кровотечі, лікар проводить огляд жінки в кріслі.

Для того щоб оглянути матку також проводять ультразвукове дослідження. Отримані дані та допомагають визначити чи необхідна чистка при викидні, що стався на початку вагітності.

Якщо ж говорити, спираючись на статистичнідані, то приблизно лише в 10% випадків дана процедура необхідна після самовільного аборту на малому терміні. Однак варто зазначити, що досить часто кюретаж проводиться з профілактичною метою, через неможливість проведення УЗД або при відсутності часу на це (при матковій кровотечі, наприклад).

В європейських країнах кюретаж проводять лише в тихвипадках, коли присутні симптоми інфікування маткової порожнини, а також тоді, коли термін вагітності, на якому стався викидень, перевищує 10 тижнів і після цього спостерігається сильна кровотеча. При цьому перевага віддається вакуум-аспірації, що само по собі менш травматично для жіночого організму.

Чи може викидень бути без подальшої чистки?

Дане питання цікавить багатьох жінок практично відразу після виникнення викидня.

Незалежно від терміну, на якому відбулося переривання вагітності, для прийняття рішення про проведення кюретажа необхідно проведення обстеження з оглядом маткової порожнини.

У тих випадках, коли відбулося повне відторгнення зародка або плодового яйця, - чистка не проводиться.

Якщо на УЗД не виявлено видимих ​​відхилень, толікарським консиліумом може бути прийнято рішення по спостереженню жінки протягом 2-3 тижнів. По закінченні цього часу проводять повторний огляд за допомогою апарату УЗД. До даної процедури жінці, як правило, призначають прийом протизапальних засобів, що допомагає уникнути ускладнень і розвитку інфікування в тих випадках, коли в матці все ж залишилися невеликі ділянки тканини зародка. Бо часом вони настільки малі, що витягти їх навіть за допомогою спецінструменту не вдається.

Також важливу роль при визначенні того,чи потрібна чистка після викидня, відіграє визначення рівня ХГЛ, яке завжди проводиться у разі самовільного аборту. Саме це дослідження дає можливість визначити той факт, чи не залишилося в порожнині матки ділянок зародка, що часто провокує зростання рівня ХГЧ.

чистка після викидня на ранньому терміні

Якщо концентрація даного гормону в крові підвищується, то призначається ревізія маткової порожнини.</ P>

Таким чином, можна сказати, що той факт, можнаЧи можна обійтися без чистки після викидня на ранньому терміні або робити її обов'язково, вирішують лікарі на основі проведеного огляду жінки і даних, отриманих в результаті УЗД. Також необхідно сказати і про те, що досить часто сам кюретаж проводиться вже набагато пізніше мимовільного аборту, коли в порожнині матки залишаються частинки зародка, які просто були помічені медиками під час проведення діагностичних заходів.