викидень на ранньому терміні без чистки

Досить часто трапляється так, що вагітністьпереривається практично відразу, на 5-8 тижні. Причин тому може бути безліч. Головним завданням лікарів при цьому є встановлення саме тієї, що призвела до мимовільного аборту, і недопущення інфікування (проводиться ревізія матки). Однак викидень на ранньому терміні може обходитися і без чистки. Давайте докладніше розглянемо цю ситуацію і розповімо про особливості лікування вагітної після аборту.</ P>

Коли мимовільний викидень обходиться без подальшого кюретажа (чистки)?

У тих випадках, коли після раптового перериваннявагітності разом з кров'ю виходить плодове яйце, проведення чистки маткової порожнини не потрібно. Рішення про проведення подібного роду процедури приймається на підставі отриманих в результаті ультразвукового дослідження даних.

Варто також відзначити, що при наявності дрібнихзалишків тканин зародка лікарі вважають за краще дотримуватися вичікувальної тактики. Вся справа в тому, що приблизно через 2-3 тижні з моменту переривання вагітності, матка повинна самостійно очиститися, виділивши всі «непотрібне» назовні. Саме цей факт і пояснює таке явище, як виділення після викидня без чистки.

Однак на практиці таке спостерігається не завжди. У таких випадках проводиться ревізія маткової порожнини. В обов'язковому порядку дану маніпуляцію здійснюють, коли мала місце завмерла вагітність, - плід гине, але викидня не відбувається.

Найчастіше чистка може проводитися з, такзваної, профілактичною метою, щоб уникнути наявності шматочків тканини немовляти в маткової порожнини, а також в разі відкриття кровотечі при мимовільному аборті.

Особливості відновлення організму після аборту

Нерідко жінку, яка перенесла викидень без чистки,цікавить, скільки по часу буде йти кров з статевих шляхів. Незначні кров'янисті виділення після такого явища можуть спостерігатися близько 7-10 днів. При цьому обсяг їх згодом повинен зменшуватися. Якщо такого не спостерігається, необхідно звернутися до лікаря.

Якщо ж говорити безпосередньо про те, колипочинаються місячні після викидня без чистки, то лікарі зазвичай говорять про такий часовий проміжок, як 21-35 день. Таким чином, в нормі менструація після перенесеного мимовільного аборту повинна бути не пізніше ніж через місяць.

Однак так відбувається не завжди. Нерідко організму для відновлення потрібно більш тривалий час. Зниження концентрації гормону прогестерону, що виробляється при вагітності, також не може відбутися одномоментно. Тому багато жінок скаржаться на відсутність менструації навіть через 2-3 місяці після аборту. У таких випадках лікарі призначають обстеження, яке дозволяє виключити можливі ускладнення.

Окремо необхідно сказати про підвищеннятемператури тіла, що може спостерігатися після викидня без чистки. Як правило, подібна ситуація свідчить про те, що в матці залишилися частинки зародка або плодового яйця. Саме вони і викликають запальну реакцію організму, першим симптомом якої і є підвищення температури тіла.

Коли можна вагітніти після викидня без проведення чистки?

мимовільний викидень без чистки

Дане питання цікавить багатьох жінок, які зіткнулися з самовільним абортом.

При відповіді на нього лікарі радять дотримуватисянаступного часового відрізку - 6-7 місяців. Саме стільки необхідно, щоб жіночий організм відновився. При цьому варто враховувати індивідуальні особливості і той факт, як відбувався період відновлення. Бо часом, в силу певних причин, лікарі забороняють планувати вагітність протягом 3 років! Тому назвати однозначно час, по закінченні якого можна робити спроби завагітніти, не можна. У будь-якому випадку варто пройти огляд лікаря-гінеколога і УЗД обстеження.