пронос при вагітності на пізніх термінах причини

Таке явище, як діарея (пронос), спостерігаєтьсяпри вагітності набагато рідше, ніж інший різновид порушення стільця, - запор. Але, незважаючи на це, він все ж має місце бути, особливо вже в кінці вагітності. Давайте спробуємо розібратися: які ж причини появи проносу при вагітності на пізніх термінах, і чим він небезпечний для організму плода і самої вагітної.</ P> Через що на пізніх термінах розвивається пронос?

Пронос при вагітності, зокрема в третьому її триместрі, може виникати в силу різних причин. Однак найбільш часто до нього приводять наступні фактори:

  • банальне харчове отруєння;
  • кишкова інфекція;
  • реакція організму на харчовий продукт.

Також необхідно сказати і про те, що пронос на останніх тижнях вагітності може бути нормальним явищем, тому що таким чином організм намагається самостійно позбавитися від шлаків.

Чим небезпечний понос на пізніх термінах?

Пронос під час вагітності, особливо на пізніх її терміни (після 30 тижнів) може бути ознакою такого порушення, як пізній токсикоз.

Тому до даного явища необхідно ставиться дуже серйозно. Вся справа в тому, що при виникненні позивів на акт дефекації, матка може

пронос при вагітності в третьому триместрі

почати інтенсивно скорочуватися, що, в свою чергу, спровокує передчасні пологи.</ P>

Також варто пам'ятати і про те, що діарея здатнавикликати зневоднення організму вагітної жінки, що може привести до тромбозу. Тому вагітна повинна постійно поповнювати обсяг втрачається рідини.

Такіv чином, перед тим, як прийматибудь-які дії при розвитку проносу під час вагітності, лікар повинен встановити можливі причини його появи. Часом може виявитися, що таких немає, і діарея - це лише провісник швидкого початку родового процесу. Однак жінка повинна в будь-якому випадку звернутися до лікаря за консультацією.