мазок при вагітності

Мазок на визначення флори при вагітностіпроводиться з метою діагностики порушень на ранньому етапі. В обов'язковому порядку вперше він здійснюється в момент постановки жінки на облік у зв'язку з вагітністю в жіночій консультації.</ P>

На що беруть мазок при вагітності?

Дане питання особливо часто можна почути від тих жінок, які перебувають в очікуванні появи на світ первістка.

Метою подібного роду дослідження єдіагностика вагінальних інфекцій. Вся справа в тому, що при їх наявності в організмі майбутньої мами існує ризик розвитку мимовільного аборту. Крім того, при неприйнятті заходів в разі наявності патогенної мікрофлори у вагітної може розвинутися, так зване внутрішньоутробне інфікування немовляти, що в окремих випадках може закінчитися його загибеллю.

Зараження шкірних покривів малюка може статися і безпосередньо в процесі його народження. Саме тому на увазі описаних вище причин і призначається мазок на бактеріальний посів при вагітності.

Як проводиться дослідження?

Якщо говорити про те, скільки разів беруть мазок під час вагітності, то подібна процедура проводиться не менше 2 разів: перший - при постановці на облік, і другий - зазвичай на 30 тижні.

Забір матеріалу проводиться в гінекологічному кріслі. Після цього лаборант проводить посів заборонених зразків на поживні середовища, через кілька днів проводять оцінку.

Як здійснюють оцінку отриманих результатів?

Розшифровка даних, отриманих після проведеного при вагітності мазка на флору, проводиться виключно лікарем. При цьому визначається ступінь чистоти піхви, яка оцінюється за ступенями:

  1. При першого ступеня, в мазку патогенні мікроорганізми відсутні. Лаборант виявляє виключно палички, в невеликим кількості клітини епітелію, поодинокі лейкоцити.
  2. друга ступінь характеризується наявністю одиничних грамнегативнихбактерій, які відносяться до умовно патогенних мікроорганізмів.

    мазок на посів при вагітності

  3. При третього ступеня, хвороботворні бактерії знаходяться в більшій кількості, ніж кисломолочні.
  4. четверта ступінь спостерігається, коли у флорі піхви присутні виключно патогенні бактерії разом з лейкоцитами.

У міру зміни ступенів чистоти, змінюється і середовище піхви - від кислої до лужної.

Таким чином, при наявності в мазку патогенних мікроорганізмів жінці призначають антибактеріальні засоби, які допомагають нормалізувати флору і запобігти розвитку захворювання.