поганий мазок при вагітності

При нормально поточної вагітності в піхві умайбутньої мами відзначається збільшення числа епітеліальних клітин, і накопичення в них такого речовини, як глікоген. Саме воно і є основним субстратом для росту і розмноження лактобактерій, які і складають основу нормальної флори кожної жінки. Завдяки цим мікроорганізмам і підтримується кисле середовище, необхідне це для запобігання появи патогенних мікроорганізмів.</ P> Яким методом проводять оцінку мікрофлори піхви?

В процесі виношування малюка жінки проходитьтакого роду дослідження, як мазок на флору піхви. Саме за допомогою його і вдається визначити стан репродуктивної системи, наявність або відсутність патогенної флори. Так нерідко в результаті проведеного лабораторного дослідження, при вагітності жінці лікар каже, що мазок поганий, не уточнюючи нічого більше. Давайте спробуємо розібратися, що лікарі розуміють під цим визначенням, і наскільки це страшно при виношуванні плоду.

Що значить «поганий мазок на флору» при вагітності?

Мазок на бактеріальний посів при вагітності береться мінімум двічі за весь період виношування малюка: 1 раз - при постановці на облік в жіночій консультації, 2 - на терміні 30 тижнів.

Так, в нормі мазок на флору при вагітностіхарактеризується наступним чином: реакція середовища кисла, в поле зору знаходиться велика кількість лактобактерій, спостерігається незначний вміст факультативної флори. Еритроцити і лейкоцити відсутні або поодинокі.

поганий мазок при вагітності на ранніх термінах

</ P>

При поганому мазку, при здавалося б нормальнопротікає вагітності, на ранніх її термінах, лактобактерії практично відсутні, в аналізі виявляється велика кількість коків або грамнегативних паличок, анаеробних бактерій. При цьому, як правило, рН середовища піхви зміщується в лужний бік, з'являються лейкоцити, які свідчать про запальний процес в репродуктивній системі.

Будь-якого роду погані мазки при вагітності вимагають повторної здачі аналізу, щоб виключити можливість неправильного результату. Тільки після цього призначається необхідне лікування.