анатомія піхви

Жіноча піхва по своїй анатомії єеластичною трубкою, що складається з розтяжною м'язової тканини. Піхву починається від шєєчной частини матки і закінчується зовнішніми статевими органами (вульвой).

Розміри піхви складають приблизно 7 - 12 см в довжину і 2-3 см в ширину. Товщина стінок піхви близько 3 - 4 мм.

Будова стінок піхви

Анатомія будови стінок піхви представлена ​​трьома шарами:

  1. Слизовий шар - являє собою епітеліальнускладчасту оболонку, здатну розтягуватися і скорочуватися. Це властивість дозволяє жінкам займатися сексом і необхідно під час пологів для проходження дитини через родові шляхи.
  2. Середній шар вагінальної стінки - м'язовий, складається з гладких поздовжніх м'язових волокон. Другим шаром піхву прикріплюється до матки і тканинам вульви.
  3. Зовнішній шар з сполучних тканин захищає піхву від контакту з кишечником і сечовим міхуром.

Піхву має блідо-рожеве забарвлення, стінки його м'які і теплі.

мікрофлора піхви

Слизова піхви заселена мікрофлорою, в основному це біфідобактерії і лактобактерії, пептострепткоккі (менше 5%).

Нормою є кисле середовище піхви: при ній підтримується життєдіяльність здорової мікрофлори, а патогенні бактерії знищуються. Лужне середовище, навпаки, викликає порушення в бактеріальному балансі піхви. Це призводить до вагінального бактеріозу, а також розвитку грибкової флори, що викликає кандидоз.

Ще одна функція кислотного середовища піхви -природний відбір сперматозоїдів. Слабкі, нежиттєздатні чоловічі статеві клітини під впливом молочної кислоти гинуть і не мають шансу запліднити яйцеклітину хворими генами.

Підтримка нормальної бактеріального складупіхви і рівня кислотності є запорукою здоров'я жіночих статевих органів. У разі запальних захворювань і необхідності терапії антибіотиками необхідно приймати бактеріальні препарати для відновлення нормального вагінального біоценозу.