жіночі статеві гормони

У будь-якій людині, незалежно від її статі,синтезуються, як жіночі, так і чоловічі статеві гормони. При цьому відомо, що саме жіночі статеві гормони надають більш інтенсивний вплив на організм, хоча деякі жінки навіть не знають, як вони називаються.

У всіх жінок статева сфера повністю підпорядкованациклічності, а також і рівнем вироблюваних її тілом гормонів. Так, гормональний фон впливає на поведінку жінки, її стан, настрій, розумові процеси і характер в цілому. Вченими було встановлено цікавий факт: жіночі статеві гормони (естроген), мають підвищену концентрацію в організмі тих дівчат, які володіють світлим волоссям.

види гормонів

Всі існуючі в організмі людини гормони, умовно можна поділити на:

  • чоловічі;
  • жіночі.

Перші отримали назву андрогени, а другіестрогени. Жіночі статеві гормони, представлені великим числом гормонів з наступними назвами: прогестерон, естроген, естрадіол, окситоцин, а також тестостерон. Основним же жіночим статевим гормоном є естроген, який секретується (виробляється) безпосередньо в яєчниках. Саме він відповідає за формування зовнішності за жіночим типом, впливає на формування жіночого характеру.

естроген

Естрогени безпосередньо впливають нашвидкість процесу регенерації клітин. Тому жінки, зміст у яких цього статевого гормону знаходиться в нормі, мають гарну, пружною шкірою, мають густі і блискуче волосся. Крім того, естрогени виступають в ролі захисного бар'єру для судин, запобігаючи формування на їх стінках холестеринових бляшок.

При знаходженні на низькому рівні (нестачі)жіночих статевих гормонів естрогенів, що підтверджується проведенням аналізу, жіночий організм починає набувати чоловічі риси, тобто спостерігається посилений ріст волосся на обличчі, ногах і руках. Шкіра при цьому рано старіє і стає в'ялою.

При надлишку спостерігається надмірне скупчення жирових відкладень в області стегон, нижньої частини живота, а також сідниць. Також високий рівень естрогенів нерідко є причиною розвитку міоми матки.

прогестерон

Не менш значущим є гормон жіночих статевихзалоз прогестерон. Необхідно сказати, що даний гормон вважається чоловічим, так як у великій концентрації знаходиться в чоловічому організмі. Вироблення його жіночим організмом починається з того моменту, коли яйцеклітина виходить з фолікула і організм починає секрецію жовтого тіла. Якщо цей процес не відбувається, то і прогестерон в організмі жінки не синтезується. Саме цей гормон впливає на здатність жінки до виношування і народження дітей. Зниження даного гормону під час нормально протікає вагітності призводить до розвитку мимовільного аборту на ранніх термінах.

естрадіол

Є найактивнішим жіночим гормоном. Синтезується як в яєчниках, так і в плаценті під час вагітності. Невелике його кількість може утворитися при переході з тестостерону.

Даний гормон визначає розвиток організму за жіночим типом, а також бере безпосередню участь в регулюванні менструального циклу і відповідає за нормальний розвиток яйцеклітини.

чоловічі та жіночі статеві гормони

окситоцин

Синтезується в надниркових залозах. Має прямий вплив на загальний стан жінки, робить її більш ніжною і турботливою. Максимальної концентрації досягає після пологів.

тестостерон

У малій кількості синтезується в жіночихнадниркових. Саме він відповідає за сексуальні бажання. При його надлишку характер жінки стає більш запальним, а настрій має особливість швидко змінюватися.