жіночі гормони у чоловіків

Жіночі гормони у чоловіків синтезуються в кірковійшарі надниркових залоз і в яєчках. Ці гормони виконують ряд важливих функцій для організму. Тому будь-який дисбаланс і превалювання якогось гормону веде до розвитку патологічних симптомів.

Функції жіночих статевих гормонів у чоловіків

Жіночі та чоловічі гормони тісно взаємопов'язані між собою. Елементарним прикладом цього є те, що велика частина естрогенів утворюється з молекул чоловічого гормону тестостерону.

Істотний вплив жіночих гормонів на чоловіків пояснюється наявністю нижчеперелічених біологічних ефектів:

  • підтримання необхідного рівня холестерину;
  • регуляція діяльності нервової системи;
  • підтримання сексуального потягу;
  • бере участь в процесах обміну речовин;
  • покращує обмін кисню на клітинному рівні.

Надлишок жіночих гормонів у чоловіків

Надлишок жіночих гормонів у чоловіківхарактеризується збіднінням волосяного покриву. У тому числі зменшується «рослинність» на обличчі, в паховій області. Так як жіночі гормони беруть участь у регуляції функціонування нервової системи, то варто відзначити, що надлишок цих гормонів у чоловіків спостерігаються депресивні розлади, часті зміни настрою, відчуття неспокою. Якщо спостерігається багато жіночих гормонів у чоловіків, то це може привести до ожиріння. При цьому жирові відкладення формують ожиріння за жіночим типом. Тобто переважно накопичуються на талії, в області живота, грудей, стегнах.

Часто, якщо чоловік приймає жіночі гормони, товиникають не тільки всі перераховані вище симптоми, але і порушується секреція чоловічих статевих гормонів. А це призводить до зниження функції органів репродуктивної системи. Тому при переважанні жіночих гормонів у чоловіків спостерігається зниження статевого потягу.

Відомо, що підвищені жіночі гормони у чоловіківхарактерні віком починаючи з 45 років. У цей період спостерігається зниження продукції тестостерону. Саме з такою гормональною перебудовою в цей період пов'язане зростання частоти захворювань серцево-судинної системи, ослаблення імунної системи, а також збільшення грудних залоз (так звана вікова гінекомастія).