чоловічі гормони в жіночому організмі

Гормони за своєю природою - не що інше, якбіологічна рідина, секретується ендокринними залозами. Являють собою специфічні сполуки, в синтезі яких безпосередню участь беруть наднирники і гіпофіз, а також статеві і щитовидні залози.

Після утворення гормони потрапляють в кровотік,де виконують дуже важливу функцію - регулювання процесів метаболізму, а також мають прямий вплив на органи, що входять до складу ендокринної системи організму.

Як чоловічі, так і жіночі статеві гормони, містяться в кожному організмі, незалежно від її статі. Але при цьому в жіночому, переважають гормони естрогени, а в чоловічому ж - андрогени.

Які чоловічі гормони присутні в організмі жінки?

У жіночому організмі присутні багато чоловічихгормони. Так, лютеїнізуючого гормону є секретом гіпофіза. Він безпосередньо регулює функціонування, як статевих, так і ендокринних залоз, зокрема - здійснює контроль за виділенням в кров прогестерону у жінок або тестостерону у осіб чоловічої статі. Особливістю даного гормону є те, що у чоловіків його концентрація мала і постійно незмінна, а у жінок - залежить від певної фази циклу. Пік його концентрації відзначається під час процесу овуляції.

Наступним гормоном єфолликулостимулирующий (ФСГ). Він також синтезується в гіпофізі і має прямий вплив на функціонування статевих залоз. В організмі жінки він повністю відповідає за дозрівання яйцеклітини. При цьому жіночі гормони пригнічують його синтез.

Іноді навіть фахівцям важко відповісти: прогестерон - чоловічий чи жіночий гормон? За своїм складом і дією він скоріше схожий на чоловічий, але так як без нього абсолютно неможливо ні зачаття, ні виношування вагітності, ця речовина відносять все ж до жіночих статевих гормонів. У той час як в чоловічому організмі він не має такого вирішального значення.

Основним гормоном у чоловіків можна назватитестостерон, який також міститься і в жіночому організмі. Він безпосередньо впливає на формування зовнішності за чоловічим типом. Виробляється корою наднирників. Впливає на статевий свідомість і визначає приналежність людського організму до того чи ж іншої статі.

Якщо у жінки більше виробляється чоловічихгормонів, ніж жіночих, це призводить до таких неприємностей, як проблеми з циклом, безпліддя, маскулінізація зовнішнього вигляду (оволосіння за чоловічим типом, грубеніе голосу, ріст м'язів, невластивий жіночої статі).