гонадотропні гормони

Гонадотропними гормонами (ГГ) є фолікулостимулючого-стимулюючий (ФСГ) і лютеїнізуючого (ЛГ) гормони, що впливають на статеві і репродуктивні функції організму людини.</ P>

Синтезуються гонадотропні гормони в гіпофізі,точніше в передній його частці. Всі гормони, які формуються в цій частині гіпофізу, повністю відповідають за стимуляцію і контроль всіх ендокринних залоз в організмі людини.

Процеси, які контролюють ГГ

Гонадотропні гормони у жінок впливають наяйцеклітину: стимулюють розрив фолікула, сприяють овуляції, збільшують функціональність жовтого тіла, також вони збільшують продукцію гормонів прогестерону та андрогену, сприяє закріпленню яйцеклітини до стінки матки і формування плаценти. Але їх прийом під час вагітності може завдати шкоди плоду. Препарати, що містять гонадотропні гормони, виписуються виключно лікарем, в разі порушення гіпоталамо-гіпофізарних функцій організму. Призначають їх жінкам при безплідді, спричиненому гіпофізарно-оваріальної дисфункцією, маткових кровотечах, порушеннях менструального циклу, недостатності функцій жовтого тіла яйцеклітини і ін. Під час використання таких лікарських засобів підбирається індивідуальна дозування і режим прийому, а так само їх корекція в залежності від ефекту лікування .

гонадотропні гормони препарати

Для визначення результатів лікування необхідноконтролювати зміни в організмі, шляхом здачі аналізів крові, УЗД яєчників, щоденного вимірювання базальної температури, а також дотримання режиму статевої активності, яку рекомендує лікар.</ P>

У чоловіків ці гормони покращують синтез тестостеронуі функції клітин Лейдіга, а також сприяє опущення яєчок в мошонку у хлопчиків, сперматогенезу і розвитку вторинних статевих ознак. Під час лікування чоловічого безпліддя за допомогою гормонотерапії, необхідний контроль крові на рівень тестостерону і спермограма.