як виглядає піхву

Такий орган жіночої репродуктивної системи, якпіхву, являє собою м'язово-фіброзну трубку, довжина якої в середньому становить 7-12 см. Верхній кінець цієї трубки охоплює маткову шийку, а нижній її край відкривається отвором в переддень піхви.</ P>

За формою цей орган трохи зігнутий, маєневелику опуклість, яка звернена до заду. У нормі піхву має розташовуватися по відношенню до матки так, щоб їх осі по орієнтації один до одного, перебували під кутом більше 90 градусів.

У верхньому відділі піхву трохи ширше, ніж внижньому. Передня стінка предлежит своїм краєм на дно сечового міхура, і відділяється від нього товстим шаром пухкої клітковини. Нижня стінка піхви безпосередньо стикається з сечівником. Частина задньої стінки піхви покрита очеревиною і нижче прилягає безпосередньо до прямої кишки, відходячи від неї поступово в області промежини.

Які особливості будови піхви?

Якщо говорити про те, як виглядає піхву зсередини, то необхідно відзначити, що за своєю суттю даний орган є деякий простір, обмежений з усіх боків стінками.

Товщина кожної стінки коливається в межах 3-4мм. Головною особливістю даної структури є той факт, що завдяки своїй будові вони можуть розтягуватися, як в довжину, так і в ширину. Це необхідно, в першу чергу для того, щоб немовля практично безперешкодно проходила по родових шляхах. Більш того, змінюється розмір піхви і безпосередньо під час статевого акту.

Колір слизової оболонки стінок піхви в нормімає блідо-рожеве забарвлення. Під час виношування плоду, через збільшення кровопостачання малого таза і даної області зокрема, може відзначатися зміна кольору, і нерідко піхву набуває синюватого відтінку.

як виглядає піхву

Як виглядає піхву діви?

У дівчат до першого статевого акту отвірпіхви прикрите дівочої пліви. Це не що інше, як складка слизової оболонки піхви. При цьому вона не повністю прикриває вхід в нього. У ній самій є одне або кілька отворів, які необхідні для щомісячного, безперешкодного відходження менструальної крові з матки.

Також варто відзначити що, як правило, удів піхву має дещо менші розміри, ніж у жінок. Стінки його більш пружні і не стільки податливі. Саме тому нерідко під час першого інтимного зв'язку, дівчата відчувають деякі хворобливі відчуття.

Як змінюється піхву до і після народження малюка?

Розповівши про те, як виглядає здорове жіноче піхву, докладніше зупинимося на тому, які зміни відбуваються з цим органом безпосередньо перед появою малюка і після пологів.

Так, з початком родової діяльності і появоюпостійних сутичок, піхву жінки поступово готується до проходження малюка по родових шляхах. Зокрема, воно різко подовжується, як би випрямляючи родові шляхи. Досягається це завдяки розгладженню численних його складок. В цей час довжина піхви перед пологами може досягати 18 см і виглядає воно, як пряма, гладка трубка.

як виглядає здорове піхву

</ P>

Після появи малюка на світ починається процесвідновлення репродуктивної системи жінки. При цьому всі органи в неї входять, поступово починають повертатися до свого попереднього стану. Якщо ж говорити безпосередньо про те, як виглядає піхву після пологів, то даний орган, як правило, сильно розтягнутий. Стінки його нерідко після проходження по родових шляхах малюка надриваються, що вимагає накладення спеціальних швів. Протягом декількох тижнів тканини піхви кілька набряклі і можуть подкравлівать. Саме тому після появи малюка на світ жінку щодня оглядають в гінекологічному кріслі, і при наявності швів проводять їх обробку.