ступінь чистоти піхви

Нерідко при проведенні огляду в гінекологічномукріслі, лікар призначає аналіз, який визначає ступінь чистоти піхви. Під цим визначенням в гінекології прийнято розуміти склад мікрофлори, який виражається у відношенні концентрації корисних мікроорганізмів до патогенних і умовно-патогенних.</ P>

Які виділяють ступеня чистоти жіночого піхви?

Встановлення даного параметра, від якого безпосередньо залежить стан жіночої репродуктивної системи, проводиться за допомогою мазка на визначення ступеня чистоти піхви.

Всього при оцінці стану вагінальної флори, лікарі виділяють 4 ступеня.

1 ступінь чистоти піхви характеризується наявністю в жіночому репродуктивномуоргані паличок Додерляйна і лактобактерій. Саме дані мікроорганізми і складають основу здорового піхви. При цьому середовище кисле. Будь-які патогенні мікроби, клітини крові, зокрема лейкоцити, відсутні.

2 ступінь чистоти жіночого піхви зустрічається у більшості жінок репродуктивноговіку, тому що перша ступінь відзначається дуже рідко, з огляду на статевого життя, порушення правил гігієни і інших чинників, що сприяють появі умовно флори. Для даної ступеня чистоти характерна наявність тих же паличок Додерляйна, лактобацил. Однак при цьому в одиничному кількості присутні коки. Крім того може бути до 10 лейкоцитів і не більше 5 епітеліальних клітин.

3 ступінь чистоти піхви характеризується наявністю в репродуктивній системі запального процесу. В такому випадку середовище змінюється на лужну, а кількість паличок Додерляйна різко знижений.

ступінь чистоти піхви 3

При цьому спостерігається збільшення таких патогеннихмікроорганізмів, як: стрептокок, стафілокок, грибки, кишкова паличка. Число лейкоцитів збільшується, і в поле зору мікроскопа лаборант може нарахувати до 30 таких клітин. Як правило, дана ступінь чистоти піхви супроводжується симптоматикою, такий як виділення і свербіж.</ P>

4 ступінь спостерігається при бактеріальному вагінозі абоінфекційному процесі. Середовище лужне, а палички Додерляйна повністю відсутні. При цьому вся флора представлена ​​патогенними мікроорганізмами, що призводить до збільшення числа лейкоцитів - їх можна знайти більше 50. При 3 і 4 ступеня чистоти піхви жінка потребує лікування.