Препарати для стимуляції овуляції

Овуляція - вихід яйцеклітини в черевну порожнину зяєчника після розриву фолікула. Без овуляції настання вагітності неможливо, тому таке важливе значення має стимуляція овуляції. Методи лікування і препарати, що стимулюють овуляцію, вибирає лікар залежно від причин її відсутності. Для їх встановлення призначають здати аналізи на гормони і проводять УЗД-спостереження. УЗД починають робити на 8 день циклу і роблять кожні 3 дні до овуляції або початку менструації.

Як відбувається стимуляція овуляції?

Препарати для стимуляції овуляції містять два види гормонів:

  • фолікулостимулюючий гормон (ФСГ);
  • лютеїнізуючого гормону (ЛГ).

Саме завдяки їм відбувається дозрівання фолікула і овуляція. До препаратів, що містять такі гормони, відносяться:

  • Клостилбегит (найбільш часто застосовується);
  • пурегон;
  • Меногон;
  • гонал;
  • інші.

Клостилбегит допомагає виробляти обидва видигормонів (ФСГ і ЛГ). Препарат починають приймати на 5 день циклу і приймають до 9 дня включно по 1 таблетці. Якщо клостилбегіт з якихось причин не підходить, його можна замінити іншим препаратом. Наприклад, стимуляцію овуляції можна проводити Пурегоном ®. Він також містить обидва види гормонів, але відноситься до іншого виду препаратів. Прийом Пурегона, як і Меногону починається на 2 день циклу і закінчується зазвичай через 10 днів. Стимуляція цими препаратами підходить як при природному, так і при штучному заплідненні. Ще один препарат - це ГОНАЛОМ. Стимуляція овуляції Гоналом починається з 1 дня циклу (якщо менструальний цикл не порушений). Тривалість курсу лікування визначається по УЗД або за рівнем концентрації естрогену в крові.

Після курсу препаратів призначають УЗД, якепроводиться кілька разів до підтвердження того, що фолікули досягли потрібного розміру. Наступним етапом стимуляції овуляції є укол ХГЧ. Укол роблять 1 раз, і через добу відбувається овуляція.

Далі, якщо препарати дали позитивнийрезультат і вагітність наступила, то для її підтримки призначають препарати прогестерону. Такі препарати, як утрожестан і дюфастон не тільки не стимулюють овуляцію, а навпаки можуть перешкоджати їй. Саме тому в першій фазі циклу їх не призначають.

Які б способи і ліки для стимуляції овуляції не застосовувалися, вони повинні бути призначені лікарем і після проведення обстежень!