рівень прогестерону при вагітності

Рівень прогестерону при вагітності - один знайважливіших показників, за якими можна судити про розвиток плода і наявності будь-яких патологій. Прогестерон вважається гормоном вагітності, тому при будь-яких відхиленнях від норми необхідна термінова коригування за допомогою медичних препаратів.

Підвищений і низький рівень прогестерону при вагітності

Прогестерон присутній як в жіночому, так ічоловічому організмі. При цьому якщо у чоловіків гормон виробляється залозами, то у жінок до вироблення прогестерону підключаються ще й яєчники. Варто відзначити, що рівень прогестерону залежить від фази менструального циклу, а також від того, вагітна жінка чи ні.

Рівень прогестерону під час вагітностізбільшується з кожним тижнем, забезпечуючи сприятливі умови для розвитку плода. Спочатку гормон виробляє жовте тіло, а потім, починаючи з другого триместру, вже сформувалася на той час плацента. Прогестерон на початку вагітності відповідає за прикріплення яйцеклітини, готує матку і перебудовує весь організм, тому будь-які відхилення можуть привести до незворотних наслідків. Варто відзначити, що при нестачі прогестерону запліднення, як правило, не відбувається, а вагітність, що наступила навіть на тлі низького рівня гормону, закінчується самовільним викиднем.

Надлишок прогестерону при вагітності такожнебезпечний, як і його недолік. Високий рівень гормону може свідчити про кісті жовтого тіла, аномальному розвитку плода і плаценти, гіпоксії. Знаючи, як впливає прогестерон на вагітність, ви повинні особливо уважно поставитися до аналізу на гормон, повідомивши попередньо лікареві про всі гормональних препаратах, які ви раніше брали.

Зростання прогестерону при вагітності

Рівень прогестерону і гормону ХГЧ принастанні вагітності істотно зростає. І якщо на визначенні рівня ХГЧ засновані всі тести на вагітність, то прогестерон вважається показником її нормального перебігу. Існують певні норми, за

підвищений прогестерон при вагітності

яким можна визначити деякі відхилення іаномальне розвиток плода. Так, наприклад, прогестерон при позаматкової або завмерлої вагітності набагато нижче певного показника, що дає можливість на ранньому терміні виявити патологію. </ P>

Норми прогестерону:

  • 1-12 тиждень - 8,9-468,4 нмоль / л;
  • 13-27 тиждень - 71, -303,1 нмоль / л;
  • 28-40 тиждень - 88,7-771,5 нмоль / л.