Гормони при плануванні вагітності

Коли молода сім'я планує дитину, бажанопройти всілякі обстеження обох подружжя. У тому числі - перевірити гормональний фон. Саме від гормонів багато в чому залежить швидке настання вагітності і нормальне її перебіг.

Особливо показано таке обстеження тимжінкам, у яких спостерігаються порушення менструального циклу, гіперандрогенія, якщо були вагітності з неблагополучним результатом або якщо вагітність не настає через рік після незахищеною статевого життя.

Які гормони впливають на зачаття?

Наведемо перелік гормонів, що відповідають за вагітність:

  • фолікулостимулюючий гормон;
  • лютеїнізуючого гормону;
  • пролактин;
  • естрадіол;
  • прогестерон;
  • тестостерон;
  • ДЕА-сульфат;
  • дегідроепіандростерон сульфат ДГА-S (ДГЕА-С);
  • тироксин - вільний (FT4) і загальний (Т4).

Вплив гормонів на зачаття незаперечно. Якщо порушена вироблення хоча б одного з них, це може привести до проблем з настанням вагітності. Гормони при плануванні вагітності перевіряються вранці на голодний шлунок.

Фолікулостимулюючий гормон (ФСГ) відповідає зазростання фолікула в яєчнику, а також за освіту естрогену. Естроген сприяє зростанню ендометрію в матці. Лютеїнізуючого гормону (ЛГ) відповідає за завершення формування яйцеклітини в яєчнику і овуляцію, а також він стимулює вироблення прогестерону. І саме ці гормони відслідковуються в першу чергу.

Ще один гормон - пролактин. Він може пригнічувати утворення ФСГ, і від цього безпосередньо залежить овуляція. Якщо цей гормон не в нормі, то овуляція не відбудеться і вагітність наступити просто не може.

Тестостерон - це взагалі-то чоловічий статевийгормон, але в невеликій кількості він виробляється і у жінок. І якщо вироблення його порушена, це може привести до порушень овуляції і до викидня при настанні вагітності. Рівень цього гормону залежить і від таких зовнішніх факторів як куріння, вживання алкоголю, сильні опіки, жорсткі дієти і погане харчування.

ДЕА-сульфат - ще один чоловічий гормон, який виробляється в наднирниках жінки в малих кількостях. при

які гормони впливають на зачаття

збільшенні концентрації цього гормону настає порушення роботи яєчників і, як наслідок - безпліддя. </ P>

Про підвищений рівень дегідроепіандростеронасульфату ДГА-S (ДГЕА-С) говорить зайве оволосіння за чоловічим типом. Порушення вироблення цього гормону може бути викликано великими фізнагрузкі, палінням, стресами і ін.

І останній гормон - тироксин, гормон щитовидноїзалози. Він регулює обмін речовин, процеси розпаду, синтезу жирів, білків, вуглеводів, а також зростання, розвиток і розмноження, температуру тіла і кисневий обмін в організмі.