тиреотропний гормон підвищений

Якщо ви пішли здавати аналізи на гормони, значить,тому є вагомі підстави. І якщо це не планування вагітності, значить, ваше самопочуття залишає бажати кращого. Результат показав, що тиреотропний гормон підвищений? Ось вона, причина вашої швидкої стомлюваності, нервозності, неуважності і ранкових нападів нудоти! Але не варто лякатися, якщо тиреотропний гормон підвищений, наслідки можуть бути швидко ліквідовані. Головне - вчасно звернутися за допомогою до фахівця. Втім, дещо можете зробити і ви самі.


Тиреотропного гормону підвищений - причини і лікування

Якщо тиреотропний гормон підвищений, причини можутьбути найрізноманітніші. Оскільки цей гормон виробляється гіпофізом і відповідає за діяльність щитовидної залози, будь-які збої в роботі ендокринної системи можуть привести до коливання його рівня. Завдяки тиреотропного гормону щитовидка виробляє гормони Т3 і Т4 - тироксин і трийодтиронін, які відповідають за ріст тканин, розумовий розвиток і психічні реакції людини.

У свою чергу надлишок в організмі цих гормонівпризводить до того, що гіпофіз перестає виробляти тиреотропний гормон, а недолік - до того, що він продукується організмом з підвищеною інтенсивністю. Тому, отримавши аналіз, який свідчить про підвищення тиреотропного гормону не панікуйте - це не постійна величина, вона змінюється протягом дня! Навіть якщо ви щільно повечеряли, на наступний ранок аналізи покажуть підвищений вміст в крові цього гормону. Тому необхідно повторно провести процедуру через кілька днів. Бажано - в той же час доби.

Якщо ситуація не змінилася - треба буде пройтилікування. Благо, сучасна медицина пропонує кілька варіантів розвитку подій. Але давайте спочатку виключимо найнеприємніше - хвороби, які можуть стати причиною підвищення рівня цього гормону.

Підвищений рівень тиреотропного гормону може бути обумовлений такими факторами:

 • порушення функції надниркових залоз;
 • тіротропінома;
 • важкі соматичні та психічні захворювання;
 • доброякісні та злоякісні пухлини;
 • синдром нерегулируемости секреції тиреотропного гормону і стійкості до тіроідних гормонів;
 • тіреотроід Хашімова;
 • гестоз.

Цей список міг би бути набагато коротший, але потрібнобути готовими до найгіршого. І, якщо перераховані захворювання не мають до вас ніякого відношення, подумайте, що ще могло б стати причиною підвищення рівня тиреотропного гормону. Це можуть бути:

 • гемодіаліз;
 • видалення жовчного міхура;
 • вагітність;
 • банальний стрес.

Від чого тиреотропний гормон підвищений у жінок?

Вагітність дуже часто є причиноюпідвищення рівня цього гормону, так закладено природою. Але трапляється, що подібний результат аналізу свідчить про прямо протилежне - жінка страждає безпліддям. Для того, щоб виправити ситуацію, в першу чергу потрібно привести в норму гормони Т3 і Т4, хороший ендокринолог призначить відповідний препарат. Якщо це не допомогло, доведеться провести більш детальну діагностику і переглянути лікування.

тиреотропний гормон підвищений причини

Симптоми і лікування стану

Коли тиреотропний гормон підвищений, симптомибувають найрізноманітніші - від порушень сну і травлення, до підвищеної дратівливості і тремтіння в кінцівках. Але найчастіше ніяких зовнішніх проявів немає. Що означає підвищений тиреотропний гормон для кожної конкретної людини? Це залежить від загального стану його організму. Якщо теріотропний гормон підвищений, лікування може бути дуже різним, адже це ознака певних збоїв в роботі ендокринної системи і в першу чергу необхідно з'ясувати, яких. Лише після цього лікар призначить відповідні препарати.